2006.12.16. 03:29

Majdnem edzőmeccs

Szombathely - Óriási fegyvertényt hajtott végre a Falco: rendkívül magabiztosan, már-már látványos kosárlabdával fektette két vállra a remek játékerőt képviselő Szolnok együttesét (79:54).

Rohanós tempóban kezdték a csapatok, az első percekben mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek. Aztán a remekül védekező Falco megfogta a négy légióssal kezdő Szolnokot, és szép lassan egyre nagyobb előnyt kovácsolt (7. perc: 14:6) - Wiley remekül szedte a lepattanókat, a Szolnok magas emberei nem sok vizet zavartak mellette. Pór Péter időkéréssel próbálta felrázni tanítványait, ám a szombathelyiek foggal-körömmel őrizték előnyüket. A második negyedben két percet kellett várni arra, hogy kosárba hulljon egy labda: Frazier törte meg a gólcsendet. Mindkét csapat szívósan küzdött, kemény csatát láthatott a fantasztikus hangulatot teremtő szombathelyi közönség. A hazaiak részéről ami aggodalomra adhatott okot az az volt, hogy a Falco alig talált gyűrűbe távolról. Az első 15 percben csupán Kálmán jegyzett egy triplát, míg a vendégek ekkor már négy hármasnál jártak. Aztán a félidő végét alaposan megnyomták a hazaiak (20. perc: 36:26).

Fordulás után egy óriási lelkesedéssel játszó Falco lépett pályára: a kőkemény védekezésnek, a villámgyors támadásoknak nem találta ellenszerét a Szolnok, a vendégek egyszerűen állva ma- radtak (24. perc: 43:29). A szombathelyiek a mérkőzés ezen szakaszában könnyedén, már-már látványosan játszottak, és tulajdonképpen eldöntötték a meccset (30. perc: 56:37). Kálmán extázisban, szinte hiba nélkül kosárlabdázott, ami labdát elengedett, az rendre a gyűrűben landolt - de minden pályára lépő Falco-játékos kivette a részét a sikerből. Az utolsó tíz perc hazai örömjátékot hozott (32. perc: 58:37) - vajon ki gondolta volna mindezt mondjuk a múlt héten a ZTE elleni mérkőzés másnapján?

Váradi Attila: - Ahogyan az előző fordulóban szinte semmi nem jött össze, úgy most minden sikerült. Gratulálok a csapatnak, a fiúk maximálisan betartották a megbeszélteket.

Pór Péter: - Megérdemelten nyert a Falco. Nem így szoktunk kosárlabdázni.