2006.12.20. 03:27

SZFSE-kosár: könnyed évzáró

Szombathely (tg) - Könnyed győzelemmel fejezte be az évet a Szombathelyi Főiskola SE NB II-es férfi kosárlabdacsapata.

Szombathelyi Főiskola SE-Kaposvári Egyetem Meló-Diák KK 115:53 (37:4, 12:16, 33:11, 33:22). - Szombathely, 50 néző, NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh, Lipics.

SZFSE: Auer 4, SZABÓ 15/3, Horváth I. 12/6, NOVÁK 7/3, HORVÁTH N. 20. Csere: VEREIN 10, Vig 6, Sipos 8, Léránt 2, Mészáros 6, Mester 15/3, Juhász 10/6. Edző: Esztergályos Róbert.

A bajnoki tabella második helyezettje a sereghajtót fogadta az év utolsó mérkőzéseként. A kezdőötösök nem voltak egy súlycsoportban, a hazaiak lelépték a kaposvári fiatalokat (7. perc: 26:2). Így Esztergályos Róbert a cserejátékosoknak is lehetőséget adott, ám nem mindegyikük élt a lehetőséggel. A második félidőben aztán már gyorsan eldöntötték a meccset a hazaiak (30. perc: 82:31), az utolsó negyedet csak formalitásból játszották le a felek.

Remek szezont tudhat maga mögött az SZFSE, a fiúk hetedik mérkőzésükön hatodik győzelmüket aratták, és a tabella második helyéről várhatják a januári folytatást.