2007.04.30. 02:26

Jól harcolt a Savaria BC

Tatabánya (tg) - Az NB I/B-s női kosárlabda-bajnokság soros fordulójában a listavezető otthonában kapott ki a Savaria BC csapata.

Tatabányai KC-Savaria BC 80:65 (19:25, 29:14, 19:8, 13:18). - Tatabánya, 50 néző, NB I/B-s női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Surányi, Bátonyi.

Tatabánya: Fodor 5/3, BICZÓ 15, Hercsényi -, ZSOLNAI 32/9, Soós -. Csere: MURAKÖZI 13, Szakáll 3, RAUSCH 10, Katona 2, Csicsai -. Edző: Lukács Sándor.

Savaria: Magyar Gy. 3, FÖLDI 13/9, SOMOGYI 11, ANDORKA 11, Hanzséros 8. Csere: Szabadfi 6/6, Kratochvill 4/3, Müller 6, Szalai D. 3/3, Koroknai -. Edző: Szalai János.

Remekül kezdte a mérkőzést a több játékosát nélkülöző Savaria, a meglepett listavezető nehezen tartotta a lépést. A második negyedben aztán megrázta magát a bajnoki cím egyik várományosa (15. perc: 31:31), és a rutinos, volt válogatott játékosok, Zsolnai és Rausch pontjaira építve átvette a mérkőzés irányítását (20. perc: 48:39). A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, megpróbálták minél gyorsabban eldönteni a mérkőzést (30. perc: 67:47). A lelkesen küzdő vendégek azonban nem adták fel, és visszahozták a sírból a meccset (38. perc: 73:64). A hajrát azonban a hazaiak bírták jobban, és végül megnyerték a mérkőzést.

Szalai János: - Az előző fordulóhoz képest sokkal jobban játszottunk, pedig egy erős csapat volt az ellenfelünk. Ez a teljesítmény kellett, hogy visszaszerezzük a tartásunkat.