2007.12.13. 03:29

A vártnál könnyebben

Szombathely - Tovább menetel a Falco. A listavezető szombathelyiek a vártnál jóval könnyebben, megérdemelten győzték le 90:78-ra az Albacomp gárdáját.

Remek hangulat fogadta a pályára lépő játékosokat, több mint 3000 hazai néző buzdította a sárga-feketéket. Mindkét csapat idegesen, sok hibával kezdett, eladott labdák, kimaradt ziccerek jelezték, hogy nagy a tét. Másfél perccel a kezdő sípszót követően Kálmán duplája törte meg a gólcsendet. Aztán felváltva estek a kosarak - egy-két ponttal rendre a vendégek vezettek (6. perc: 9:10). A remek napot kifogó Kálmán triplájával azonban két perccel a negyed vége előtt átvette a vezetést a Falco. A Radovics által vezérelt fehérváriak azonban nem hagyták magukat, tartották a lépést. A második etapban is sokáig fej fej mellett haladtak a felek. Aztán a Falco lassan magára talált: egyre kevesebb hiba akadt támadásban, összeállt a védekezés, csendesen nőtt a hazai fór (13. perc: 26:20). A hármasokkal azonban hadilábon álltak a hazaiak, de szerencséjükre az Albacomp is - 20 perc alatt csupán egyetlen triplát jegyezhettünk fel, Kálmánét. Simon egyébként nem bírt a hazai kapitánnyal, a szombathelyi cserék szorgalmasan gyűjtögették a pontokat, Feigl is nagyon elemében volt - Goran Miljkovics hiába cserélgetett, hiába kért időt, a hazaiak lendületét nem sikerült megtörnie (16. perc: 33:22), a Falco biztosan őrizte 10 pont körüli előnyét (20. perc: 44:35).

Fordulás után Kazlauskas két jó büntetője adta meg az alaphangot, majd sokadik kísérletére Csirics is betalált távolról - ezzel be is lőtte magát. A vendégeknél csak Radovics tartotta a lépést (23. perc: 53:37). Izzott a csarnok, érezhető volt, hogy most el lehet dönteni a mérkőzést. Az Albacomp alig-alig jutott helyzetig, Simonék kénytelenek voltak távolról, előkészítetlenül dobálni. A Falco viszont gyorsan, látványosan játszott (26. perc: 58:39). Szrecsko Szekulovics bátran forgatta csapatát, pihentette kulcsembereit, a különbség mégsem csökkent (29. perc 65:45). Ria, ria Hungária! - szólt a rigmus, hiszen a Falco hosszú perceket játszott csak magyar játékosokkal. Az utolsó negyednek már biztos előnye tudatában futott neki a Falco (68:47), nem maradt más feladat, mint szórakoztatni a közönséget. Ez azonban nem sikerült annyira, talán elfáradt a csapat, kozmetikázhatott az eredményen az Alba. Ám nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a vártnál könnyebben, megérdemelten nyertek a hazaiak.

Szrecsko Szekulovics: - Nagyon fontos győzelmet arattunk. Az egész csapat jól játszott, főleg Feiglt és Borszékit illeti dicséret. Kicsit sajnálom, hogy a végén leadtuk 20 pontos előnyünket, de természetesen a 12 pontos sikerrel is elégedett vagyok.

Goran Miljkovics: - Gratulálok a Falcónak.

További eredmények: Paks-Szolnok 89:78, Pécs- ZTE 73:72, MAFC-Kaposvár 90:85, Vásárhely-Kecskemét 73:81.