2007.12.21. 03:25

Csak a második negyed sikerült

Szolnok (vcs) - A Savaria BC Szombathely női kosárlabdacsapata csak a második negyedben tudott méltó ellenfele lenni a szolnokiaknak.

Vas Népe

Szolnoki NKK-Helios- Savaria Szombathely 89:39 (24:6, 9:19, 30:6, 26:8). - Szolnok, 200 néző, NB I. A-csoportos női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Király, Szabó G.

Szolnok: Sonyák 12, DJELMIS 16/6, KOZDRON 14/3, Kmézics 6, Keller 13. Csere: HEGEDÓS 19/3, Fürtös -, Adamecz 2, Szavercsenko 3, Zele 4. Edző: Kmézics Zorán.

Savaria: Szalai 3/3, Szabó V. 7/3, Ányos 6, Gadnai 4, BILLY 12. Csere: Hollósy 3/3, Sándor 1, Szabadfi 3/3, Koroknai -, Földi -, Horváth -, Tóth -. Edző: Csátaljay Gábor.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10:2. 15. perc: 30:15. 25. perc: 50:27. 35. perc: 78:36.

Kipontozódott: Billy a 28. percben.

Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak, Djelmis sorra szerezte a labdákat, és a gólpasszait a társak könnyedén értékesítették. A nyolcadik percben már húsz pont volt a különbség a javukra a lelkes szombathelyiek ellen. Nemcsak tudásbeli, hanem súly- és magassági fölényben is voltak a szolnokiak. A második negyedben Csátaljay edző zónavédekezésre vezényelte tanítványait, s bár a hazaiak kidolgozták a helyzeteket, ám azokat nem tudták értékesíteni. A vasiak viszont néhány formás támadással közelebb férkőztek vetélytársukhoz, és 19:9-re megnyerték a negyedet. A szünet után a Djelmis, Kozdron és Hegedűs trió vezényletével ismét tetszés szerint érték el pontjaikat a szolnokiak, magabiztos győzelmükhöz nem férhetett kétség.

Kmézics Zorán: - Értékelhetetlen első félidő után védekezésünk feljavult, és magabiztosan győztünk.

Csátaljay Gábor: - Egy biztató negyedet produkáltunk.