2007.12.31. 03:29

Kiesett a Savaria

Budapest (VN) - Nem jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé a Savaria BC A-csoportos női kosárcsapata. A szombathelyi lányok a Vasas vendégeként kaptak ki.

Vas Népe

Vasas-Csata-Savaria BC Szombathely 82:61 (22:17, 19:15, 23:11, 18:18). - Budapest, 150 néző, Magyar Kupa, női kosárlabda-mérkőzés, nyolcaddöntő, vezette: Gorka, Jakab.

Vasas: Czank 2, Izsák 9/3, FRITZ 23/6, Fejes 10, KONCZ 18/6. Csere: Mansaré 9, Szondy 4, Lakltóth 1, Rasheed 4, Varnavskaya -, Győr -, Kovalcsik 2. Edző: Tursics Sándor.

Savaria: Sándor -, Földi 4, Szabó 14/3, Gadnai 8, BILLY 27. Csere: Ányos 5/3, Szabadfi 1, Tóth 2, Koroknai -. Edző: Csátaljay Gábor.

Eredmény alakulása: 8. perc: 16:17. 13. perc: 28:22. 17. perc: 32:27. 28. perc: 56:39. 33. perc: 66:49. 37. perc: 72:57.

Jó ideig teljesen kiegyenlített mérkőzést vívott a két A-csoportos csapat. A vendégek a 7. percig Billy révén csak centerből szereztek kosarat, aztán Szabó is elkapta a fonalat. A második negyedben is küzdelmes meccsett játszottak a felek, a vasi lányok többször is átvehették volna a vezetést, ám ez a sok eladott labda miatt nem jött össze (19. perc: 34:32). Aztán Szabó gyorsan begyűjtött két buta, felesleges személyit, Csátaljay edző így kénytelen volt őt a kispadra ültetni. Talán ez zavarhatta meg annyira a szombathelyi lányokat, hogy a fordulás után néhány perc alatt elvesztették a meccset: a második félidőt 17:0-s rohammal nyitotta a Vasas. Ekkor már csak a vereség mértéke volt kérdéses. A vendégeket a kiütéstől Billy mentette meg, aki 27 pontja mellé 12 lepattanót szedett, és kiharcolt 11 személyi hibát.

Bár a szombathelyi gárda megnehezítette a házigazda dolgát, második félidei teljesítménye alapján a Vasas megérdemelten jutott a nyolc közé a Magyar Kupában (nincs visszavágó).

Tursics Sándor: - Mindenkinek boldogabb új évet kívánok.

Csátaljay Gábor: - A jövő héten újra megpróbáljuk, hiszen az új eszendőt a Vasas elleni bajnokival nyitjuk.