2007.12.18. 03:26

SZFSE: kikapott a kosárcsapat

Sopron (tg) - Az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság soros fordulójában a Soproni Tigrisek vendégeként kapott ki az SZFSE gárdája.

Soproni Tigrisek-Szombathelyi Főiskola SE 65:50 (22:17, 12:13, 18:12, 13:8). - Sopron, 50 néző, NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Kozák.

SZFSE: Auer 6, Léránt 2, Szabó 16/15, Horváth N. 6, Fekete 10/3. Csere: Berényi 6, Vig 4, Mester -, Matos -, Damsa -. Edző: Esztergályos Róbert.

Nagy lendülettel kezdett a kissé álmos szombathelyiek ellen a hazai csapat (9. perc: 22:11), a főiskolások azonban nem hagyták magukat, és főként Szabó tripláinak köszönhetően szorossá tették a meccset (20. perc: 34:30). A fordulást követően azonban elfogyott a vendégek tudománya, főleg támadásban teljesítettek nagyon gyengén - az utolsó 10 percben például csak egyetlen mezőnykosárra futotta az erejükből. A Sopron így a várt-nál könnyebben nyerte meg a meccset.