2007.12.10. 03:27

Törlesztették szezon eleji adósságukat

Sárvár (gz) - Meggyőző fölénnyel nyert idei utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a Flextronics NB I/B-s kosárcsapata.

Gergácz Zoltán

Flextronics KSZC-Meló Diák KK 79:66 (28:23, 17:13, 20:14, 14:16). - Sárvár, 100 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth A., Benedek.

Flextronics: Szupper 7/3, HORVÁTH 12/9, Németh 6, HENRIK 25/21, KOMA 24. Csere: Szlávik -, Sági -, Novák 5. Edző: Szájer József.

Meló Diák: Ágfalvi 2, Trupp 3, Szilágyi 6/6, Pöttendi 6, FILIPOVICS 18. Csere: MIHALICS 15/3, FEHÉR 16/3. Edző: Horváth Krisztián.

Idegenben, mindjárt a szezonnyitón nyolcpontos vereséget (80:72) szenvedett a vasi gárda a kaposváriaktól, így egyrészt volt mit törleszteni, másrészt az anyagilag elég nehéz helyzetben lévő hazaiak mindenképpen győzelemmel akartak elköszönni lelkes közönségüktől. Mindkettő összejött.

Hazai kosárral indult a találkozó, a vendégek büntetőkből egyenlítettek. Aztán jött Horváth és Henrik triplája, de a kaposváriak is jól céloztak, így izgalmas dobópárbaj alakult ki az első tíz percben. A második etapot is a sárváriak kezdték jobban: két Henrik-tripla közé egy Szupper is beszorult (37:25), majd négy perc sárvári kosárcsend következett, és a vendégek feljöttek hat pontra (37:31). A finisben aztán Koma és Szupper kosaraival nőtt a különbség.

Fordulás után ismét csak a hazaiak diktálták a tempót. Elsősorban Koma (11) és Henrik (7) volt elemében, így a negyed végére 15 pont lett a különbség (65:50). Az utolsó játékrészben már csak egy cél lebegett a sárvári játékosok szeme előtt: tartva előnyüket több ponttal nyerni, mint amivel ott veszítettek. Ezt maximálisan sikerült is megvalósítaniuk.

Szájer József: - Egy kellemetlen stílusú ellenféllel szemben a fiúk maximálisan megvalósították a taktikát, ez hozta meg a várt sikert.