2008.08.28. 02:29

A nők győztek, a fiúk kikaptak

Sopron, Belgrád (tg) - A magyar női kosárlabda-válogatott hazai győzelemmel, a férfi nemzeti csapat viszont idegenbeli vereséggel folytatta az Európa-bajnoki selejtező sorozatot.

A Rátgéber László által edzett fiatal, átalakított magyar női válogatott tegnap Sopronban magabiztos játékkal győzte le Horvátország együttesét. A mieink 76:58-ra (19:15, 22:8, 22:19, 13:16) verték déli szomszédunkat. A magyar együttes így két vereség után - Szlovákiától 66:44-re, Franciaországtól 66:67-re kaptunk ki - zsinórban már második győzelmét ünnepelhette - az előző fordulóban Romániát vertük idegenben 59:46-ra. A lányok nem pihenhetnek sokat, hiszen folytatódik az Eb-selejtező sorozat: a Rátgéber-csapat szombaton, 18 órás kezdéssel Szombathelyen, az Arena Savariában megpróbál visszavágni a szlovák válogatottnak.

A férfiak az Eb-selejtező harmadik fordulójában Belgrádban léptek pályára. A papírforma a klasszis játékosok egész sorát felvonultató házigazda, szerb válogatott sikerét jósolta. Mészáros Lajos csapata nem is tudott meglepetést okozni, félidőig még jól tartotta magát, ám a végén egy kiadós 94:60 arányú (27:17, 17:15, 19:20, 31:8) vereségbe futott bele. Németh István 11, Fodor Márton 3 pontig jutott, Ferencz Csaba nem talált gyűrbe.

A mieink korábban Bulgáriától kikaptak (89:71), Olaszországot viszont két vállra fektették (68:64). A férfiak szeptember 3-án Finnország ellen folytatják, Salgótarjánban lesz a mérkőzés.