2008.08.19. 02:28

Az alsóházban az U16-os kosarasok

Chieti (vas) - Az U16-os fiú kosárlabda-válogatott csoportjában utolsó helyen végzett az olaszországi A-divíziós Európa-bajnokságon, így a folytatás- ban a bentmaradásért játszik.

Vastag Nándor

Az Európa-bajnokság pénteki nyitónapján Ukrajnától szenvedtek a magyarok 68:49-es vereséget, majd szombaton Spanyolországtól 99:48-ra, vasárnap Litvániától 86:48-ra kaptak ki. A körmendi Sömenek Martin az ukránok ellen csereként két percet játszott, és nem dobott kosarat, a hispánok ellen ugyancsak csereként 12 perc alatt két pontot szerzett, illetve három lepattanót gyűjtött, míg az utolsó meccsen nem kapott lehetőséget. A válogatott vég-eredményben Litvánia, Spanyolország és Ukrajna mögött csoportjában az utolsó, negyedik helyen végzett, így a folytatásban a 13-16. pozícióért léphet pályára. Az alsóház küzdelmeiben ma Lengyelország, csütörtökön Grúzia, majd szombaton Olaszország lesz az ellenfél egyaránt 17.45-ös kezdéssel. Az újabb négyes csoportban legalább kétszer kell győznie a magyaroknak, hogy jövőre is az A-divíziós Európa-bajnokságon szerepelhessenek - az utolsó kettő esik ki a B-divízióba.