2008.08.08. 02:29

Rájátszásban az U20

Marosvásárhely (tg) - Egy győzelemmel és egy vereséggel folytatta a 9-14. helyért zajló rájátszást a magyar kosárválogatott az U20-as B-divíziós Eb-n.

A magyarok a csoportmeccseken kikaptak Hollandiától (66:82) és Romániától 58:62), legyőzték viszont Lengyelországot (62:58), így a harmadik helyen zártak. Az alsó ágon a 9-14. helyért folytathatják, a középszakaszban Ausztria és Szlovákia az ellenfél. (A Lengyelország elleni eredményt hozták magukkal.)

A magyar csapat szerdán este 72:59-re (20:17, 14:15, 17:8, 19:21) verte Szlovákiát. A körmendi színeket képviselő Tóth Gergő kezdőként 13 percet töltött a pályán, négy ponttal, három lepattanóval zárt. Tegnap az Ausztria elleni meccs kevésbé sikerült, 85:72-re (19:25, 22:13, 25:19, 19:15) az osztrákok nyertek. Tóth - ezúttal - 20 perc alatt szerzett 4 pontot és 3 lepattanót. Kinter György ezúttal sem kapott szerepet.