2008.10.20. 02:29

Fölényes győzelem

<b>Körmend</b> - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata fölényes győzelmet aratott az Enternet-NTE ellen a 2008/2009-es bajnoki szezon első meccsén.

Vastag Nándor

A Körmend remekül kezdett a kizárólag fiatal magyar kosarasokat foglalkoztató újonc ellen. A Vásárhely jogán induló vendégek alig tudták követni a piros-feketék lendületes támadásait, de a Rába-partiak védekezésével is meggyűlt a bajuk, az első mezőnykosarukat csak a 7. percben szerezte Puskás (24:3). A vasiak közben szép dobásokkal, zsákolásokkal és labdaszerzésekkel szórakoztatták közönségüket, s már az első negyedben eldöntötték a mérkőzést (33:6). A második játékrész elején fokozták a tempót Fodor Gergelyék (14. perc: 43:12), ám a budapesti csapat is egyre inkább összeszedte magát, így a szünetig gyakorlatilag felváltva estek a kosarak (61:28). A fordulás után is folytatódott a nagy hazai fölény - a találkozó inkább emlékeztetett edzőmérkőzésre, mint bajnokira (27. perc: 87:40). Mindenesetre a körmendi játékosok teljesítményére nem lehetett panasz, mindent megtettek a közönségük kiszolgálásáért. A 100. pontot Keresztes dobta az utolsó etap elején (32. perc: 100:49), s végül 40 ponttal nyertek a piros-feketék. A fővárosi gárdának nagyot kell javulnia, ha a bajnokságban legalább partiban akar lenni ellenfeleivel.

Krivacsevics Dragoljub: - Már az első negyedben eldöntöttük a meccset, és a folytatásban pár dolgot gyakoroltunk a Den Bosch elleni kupamérkőzésre.

Kováts László: - Ez volt az első meccsünk az NB I-ben. Még fiatalok és rutintalanok vagyunk, de a találkozó végén már voltak szép megmozdulásaink.