2008.10.27. 03:27

Zsinórban a hatodik győzelem

<b>Sárvár </b> - Zsinórban hatodik győzelmét gyűjtötte be az elmúlt idényben bronzérmes Univerzal Pack-Flextronics KSZC NB I/B-s kosárlabdacsapata. A szenvedő fél ezúttal a Pápa együttese volt.

Gergácz Zoltán

Flextronics: SZUPPER 21/12, Horváth B. 5/3, HENRIK 22/9, NÉMETH 20, Jarosevits 3. Csere: Szlávik 2, Strárics -, Novák 5, Molnár -. Edző: Szájer József.

Pápa: Gráczer 9/3, KOLLÁR 9/9, BOGDÁN 12, Magyar 7/3, HORVÁTH R. 22. Csere: Vajda -, Fülöp -, Ács 10. Edző: Vajda József.

Németh 21-e vezette be az ősi rivális elleni rangadót, s ez a hárompontos előny a 3. percig tartrott (8:5). Aztán 12:5-re módosult az állás, s jött is a pápai időkérés, ami alaposan felrázta a vendégeket: a zsinórban szerzett 10 pontnak köszönhetően átvették a vezetést (7. perc: 12:15). Szupper triplával egyenlített, majd a finis a hazaiaké volt. A második etapot szintén a Sárvár kezdte jobban (14. perc: 29:21), de a vendégek nem adták fel, és feljöttek két pontra (16. perc: 31:29). Az egyenlítéstől Szupper hármasa fosztotta meg őket. A nagyszünet után megtorpant a hazai gárda, s a vendégek ezt maximálisan kihasználva átvették a vezetést (34:36). Sokáig felváltva estek a kosarak, majd Horváth büntetőit követően a pápai tréner besegített : gyors egymásutánban két technikait is kapott, s elküldték a kispadról. A 35. perctől (66:60) a pápaiak lélekben feladták a meccset, így nem volt kérdéses a találkozó végkimenetele.

Szájer József: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de sikerült folytatni jó sorozatunkat.