2008.12.13. 03:26

Elbukták a csoportrangadót

Sárvár (gz) - Végig kiélezett találkozón vereséggel zárta az őszi idényt a Flextronics KSZC NB I/B-s kosárlabdacsapata.

Gergácz Zoltán

Univerzal Pack-Flextronics KSZC-Veszprémi Egyetem 70:75 (18:21, 17:13, 16:19, 19:22). - Sárvár, 150 néző, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh S., Horváth.

Flextronics: SZUPPER 12/3, HORVÁTH B. 7, HENRIK 17/9, NOVÁK 14, NÉMETH 8. Csere: SZLÁVIK 6/6, Jarosevits 6, Molnár -. Edző: Szájer József.

Veszprém: HIDI 18/3, Szarvas 2, Mérész 6, PATAKI 12, BOVÁNOVICS 29/3. Csere: Fekete 4, Nagy 4. Edző: Molnár István.

Az őszi szezon zárófordulójának csoportrangadóján az NB I/B Nyugati-csoportjának második és harmadik helyezettje találkozott. Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott. Végig fej fej mellett haladt a két csapat, az utolsó percben dobott hat ponttal kerekedtek felül a vendégek. A folytatásban a Veszprém kapta el jobban a fonalat, és elhúzott kilenc ponttal (14. perc: 20:29). Az utolsó három percben viszont csak a sárváriak szereztek pontot - zsinórban 11-et -, így átvették a vezetést (35:34). Szupper triplája nyitotta a harmadik negyedet, majd ismét a vendégek percei következtek (25. perc: 38:42), és előnyüket tartották is. Az utolsó játékrészben fokozódott az izgalom. A kiélezett csatában a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán. Tüntetett a közönség, olaj volt a tűzre, hogy egy nézőt - beszólás miatt - ki is vezettettek. Még tíz másodperc volt hátra, amikor 70:73-as állásnál Szlávik kapta a labdát, ám a veszprémi kispad beszólására - kint volt - a játékvezetők megfosztották a hazaiakat a támadás, és ezzel az egyenlítés lehetőségétől. A dühös szurkolóktól csak a biztonságiak tudták megvédeni a döntésekben teljesen megzavarodott játékvezetőket.

Szájer József: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. A fiúk mindent megtettek, de a felmerült problémákon nem tudtunk úrrá lenni.