2008.12.08. 03:28

Idegenbeli siker

<b>Kecskemét </b>- A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata egy remek mérkőzésen, nagy küzdelemben nyert az Univer otthonában.

Vastag Nándor

A harmadik negyedet nagy rohanással kezdték a csapatok, amiből a Körmend jött ki jobban. Húsz, húsz , skandálta a szépszámú vasi tábor Bialek triplája után (23. perc: 40:60). Danielson próbálta tartani csapatában a lelket - az amerikai légiós zsinórban kilenc pontot szerzett -, de jelentősen ő sem tudta faragni a hátrányt (26. perc: 47:62). A Rába-partiaknak azonban egyre inkább meggyűlt a bajuk a kecskemétiek védekezésével, akik a játékrész végéig megfelezték hátrányukat (30. perc: 56:66). Az utolsó etap elején Archie és Ferencz fontos kosarakat szerzett (33. perc: 58:74), de a kecskemétiek letámadásra váltottak, ami nagy zavart okozott a piros-feketék soraiban (35. perc: 71:76). A hátralévő idő hatalmas izgalmakat hozott, de Fodor Mártonék vért izzadva őrizték vezetésüket (39. perc: 78:84). A végén a hazaiak sokat szabálytalankodtak, de a büntetők nagyrészt bementek, ráadásul Archie az utolsó másodpercben a félpályáról dobott egy triplát. A Körmend hatalmas küzdelemben nyert, és zsinórban negyedik sikerét könyvelhette el.

Zsoldos András: - Az első félidőben rosszul védekeztünk, s ezt nagyon jól kihasználta a Körmend. A vendégeknek nagyon jó napjuk volt, megérdemelten nyertek.

Hencsey Tamás: - Amit az elmúlt pár edzésen gyakoroltunk, az jól bevált, és nagyon megzavarta az ellenfelet. Köszönöm a játékosoknak a maximális hozzáállást, és szurkolóinknak a fergeteges buzdítást.

A 9. forduló további eredményei: ZTE-Debrecen 111:65, Atomerőmű SE- Dombóvár 67:70, Nyíregyháza-Szolnok 74:64, Soproni sÖrdögök-Albacomp 86:75, Kaposvár-EnterNet 95:68.