2008.12.08. 03:26

Meggyőző játékkal nyert a Flextronics

<b>Sárvár </b> - Az ősi rivális Kanizsa ellen a csoportrangadón az első negyedben nyújtott jó játékával magabiztosan nyert a Flextronics kosárcsapata.

Gergácz Zoltán

Flextronics: SZUPPER 28/9, HORVÁTH B. 8, HENRIK 19/6, NOVÁK 12/9, NÉMETH 11. Csere: Szlávik 7, Papp -, Jarosevits 5. Edző: Szájer József.

Kanizsa: Kasza 5/3, VERTETICS 10/3, Beck -, KOMA 20, Filipovics 13. Csere: Bencze 3/3, Sági 11/3, Kiss Z. 2, SZABÓ 15. Edző: Kovács Nándor.

Régóta megy a presztízscsata a két csapat között, ami a mostani rangadóra még csak fokozódott: a korábban Sárváron szereplő játékosok közül hárman, Koma, Sági és Kiss Z. is a kanizsaiakat erősítették.

A 7. percig fej fej mellett haladt a két csapat (11:11), majd Novák triplájával sikerült a hazaiaknak meglépniük, és elsősorban jó védekezésüknek köszönhetően biztosan hozták az első negyedet. A vezetés birtokában a sárváriak nyugodtan kijátszották a támadóidőt, míg a vendégek egyre pontatlanabbak lettek. A 14. percben, 37:24-nél jött az időkérés, ami segített (19. perc: 40:35). Ezt követően több játékvezetői ítélet borzolta a hazai kedélyeket (két technikai), amivel éltek a vendégek, és a 33. percben felzárkóztak három pontra (68:65). A finis egyértelműen a Flextronicsé volt, és ezzel a B-csoport egyik legjobb játékosállománnyal rendelkező gárdáját sikerült legyőzniük.

Szájer József: - Játékosaim bebizonyították, hogy a nehézségek ellenére is lehet a mérkőzésre koncentrálni.