2008.12.04. 03:28

Nehezen, de sikerült

<b>Körmend </b>- A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata nem játszott jól, de végül legyűrte a Kaposvárt, így véget vetett a három mérkőzés óta tartó hazai nyeretlenségének.

Vastag Nándor

A fordulás után a szurkolók a harcoljatok, harcoljatok felkiáltással küldték harcba a piros-feketéket, amit Banks meg is fogadott, gyorsan öt pontot tett a közösbe. De más rajta kívül nem talált kosárba, így nem tudtak elszakadni a Rába-partiak (24. perc: 42:40). A vendégek lelkesen játszottak, és csak azért nem vették át a vezetést, mert Banks újabb pontokat szerzett (28. perc: 45:44). A harmadik negyed hajrájában viszont Bialek, Fodor Gergely és Tóth Gergő is betalált, így a kisszünetig megnyugtató előnyt gyűjtöttek a körmendiek (30. perc: 54:46). Az utolsó etapot remekül kezdték a vasiak, és ki más, mint Banks vezérletével tovább növelték fórjukat (32. perc: 60:46). A hazaiak védekezésben, támadásban is feljavultak, csak a győzelem mértéke maradt kérdéses (37. perc: 70:57). Végül 13 ponttal nyert a házigazda, véget vetve három meccs óta tartó hazai nyeretlenségének. Hencsey Tamás harmadik próbálkozásra megszerezte első győzelmét a körmendi kispadon.

Hencsey Tamás: - A meccset jól kezdtük, de már akkor is gyorsabb játékot kértem a csapattól, amit csak a második félidőben valósítottunk meg. Köszönöm a szurkolók kitartó buzdítását.

Braniszlav Dzunics: - Harcoltunk, amíg bírtuk, de támadásban nem találtuk a ritmust.

További eredmények: PVSK-Nyíregyháza 82:55, Dombóvár-Sopron 93:82, Szolnok-Kecskemét 49:63, Debrecen-EnterNet 91:90.