2009.02.23. 03:27

Sárvári kosarasok: győzelem és vereség

<b>Sárvár </b> - Két nap alatt két bajnokit is játszott az NB I/B-s sárvári kosárcsapat. A Bp. Honvéd együttesét sikerült legyőzniük, így továbbra is él a felsőházi rájátszásba jutás reménye.

Gergácz Zoltán

Univerzal Pack-FKSzC- Enternet-Pekosi 80:94 (19:26, 18:22, 18:19, 25:27). - Sárvár, 100 néző, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, vezette: Dombay, Söjtöry.

Univerzal: SZUPPER 20/15, Horváth B. 14/9, NÉMETH 4, HENRIK 20/12, JAROSEVITS 7/3. Csere: Szlávik 7/3, Novák 8, Molnár -. Edző: Szájer József.

Enternet: Pöstényi 15/6, Bencze -, MARINKOVICS 14, RUJÁK 19/9, WILL 17/6. Csere: HAJMÁSY 15/6, Baross 14, Sárkány -. Edző: Hajnal László.

A fővárosiak A-csoportban szereplő gárdája alaposan bevásárolt; akik a keretből kiszorultak, azok az NB I/B-s gárdát erősítik. Így került az együtteshez Will, Hajmásy és Ruják is.

A vendégcsapat kezdett jobban, amihez a hazaiak kétperces kosárcsenddel nyújtottak segítséget (8. perc: 9:17). Ezt követően felváltva estek a kosarak, az Enternet stabilan őrizte előnyét. A második játékrészben sok támadást hibáztak a sárváriak, így tovább nőtt a vendégek előnye (13. perc: 21:33). Aztán tripladobó-verseny alakult ki. Hazai részről Szupper, Henrik és Horváth B., míg a másik oldalról Ruják és Hajmásy jeleskedett. A félidő a vendégeknek megnyugtató, 37:48-as állással zárult. A nagyszünet után a 27. percig felváltva estek a kosarak, majd a finisben meglódult a vendégcsapat; 14 ponttal elhúzott (51:65). Az utolsó etapban sokág próbáltak felzárkózni a sárváriak (39. perc: 76:86), ám a finis a fővárosiaké volt, akik 52 százalékos dobóteljesítményt produkálva megérdemelten nyertek.

Univerzal Pack-FKSzC- Bp. Honvéd 93:70 (20:20, 25:24, 28:12, 20:14). - Sárvár, 100 néző, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth A., Benedek.

Univerzal: SZUPPER 13/6, HORVÁTH B. 11/6, HENRIK 33/8, Németh P. 7, Jarosevits 10. Csere: Szlávik 10/3, MOLNÁR 7/3, Tompa 2. Edző: Szájer József.

Honvéd: NAGY 25/9, Tigyi 4, Szabados 6, JILLING 17/6, THEISZ 10/3. Csere: Tanárki 2, Kosinszky -, Tóth 4, Taga -, Lőrincz 2. Edző: Mészáros István.

A péntek esti vereség után nem volt könnyű felrázni Szájer edzőnek játékosait a szombat esti összecsapásra. Ám a fiúk átérezték a tét nagyságát: ha ezt a meccset is bukják, esélyük sincs a felsőházi rájátszásra. Ezúttal egy másik arcát mutatta a csapat.

A 4. percig felváltva estek a kosarak, majd zsinórban négy sárvári következett (15:8), de a Honvéd a játékrész végére kiegyenlített. A második etapban Henrik két triplájának, valamint Horváth B. duplájának köszönhetően 28:20-ra módosult az állás, de az utolsó percben, 45:37-es állásnál két technikait is - Németh P. és Szupper - ítéltek a sárváriak ellen. A Honvéd élt a lehetőséggel, és felzárkózott egy pontra (45:44). Jókor jött a szünet, Szájer Józsefnek sikerült rendet raknia a fejekben. Fokozatosan elhúztak a házigazdák, és az utolsó játékrészben már örömkosárlabdázva arattak magabiztos és nagyon fontos győzelmet.

Szájer József: - A pénteki meccset fejben sajnos nem tudtuk lehozni, de szombatra összekapta magát a társaság, így megmaradt az esélyünk a felsőházi rájátszásra.