2009.03.23. 03:27

Hatvan pontos Savaria vereség a BEAC-tól

Budapest - A női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának zárófordulójában a BEAC vendégeként 60 ponttal kapott ki a Savaria-Helios BC, így nyeretlenül végzett az utolsó helyen.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

BEAC: SZÁSZ 16/6, Csicsai 2, Zsámár 8, Ruttner Zs. 6, RUTTNER R. 9. Csere: KISVÁRI 20/12, Havasi 12/3, Horváth Sz. 4, Gróf 9, Magyar B. 3, Szabó A. 5. Edző: Balogh Judit.

Savaria: Szabadfi 2, Sándor 12, Gebri -, Horváth P. -, Gadnai 6/3. Csere: Bicskei 2, Horváth E. 12/6, Szalai -. Edző: Krasznai Milán.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 7:4. 8. perc: 13:4. 13. perc: 26:9. 18. perc: 38:17. 24. perc: 50:19. 28. perc: 62:23. 36. perc: 80:30.

Kipontozódott: Horváth P. a 29., Gebri a 32. percben.

A Savaria számára csak az volt a kérdés az alapszakasz zárófordulójában, hogy megszerzi-e első sikerét a BEAC otthonában, ám esélye sem volt a győzelemre. Az újbudaiak végig magabiztosan vezettek a találkozón, míg a vasiaknak alig volt jó megmozdulásuk. A Savaria 70 mezőnykísérletéből csak 12 hullott a gyűrűbe- 17 százalék -, a lepattanók aránya pedig 57:30 volt a hazaiak javára. A szombathelyiek újabb súlyos vereséget szenvedtek és nyeretlenül az utolsó, 12. helyen végeztek.

Balogh Judit: - Igazi vasárnapi matiné volt.

Krasznai Milán: - Ezen a mérkőzésen nem sikerült semmi jót csinálnunk. Gratulálok a BEAC-nak, így kell küzdeni.