2009.03.02. 03:28

Nem volt esélyük a sárvári kosarasoknak

<b>Bonyhád </b> - A második negyedben a sárváriak hatperces rövidzárlata elég volt a hazaiak biztos győzelméhez.

Gergácz Zoltán

Bonyhád KC-Univerzal Pack-FKSzC 96:71 (23:20, 32:10, 19:22, 22:19). - Bonyhád, 100 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fekete, Szőcs.

Bonyhád: LUKÁCS 15, LŐRINCZ 21/15, Kovács 4, RUTKAI 12, TÖMÖSVÁRY 20. Csere: Csürös -, Klir 3, Bartha 8, Vörös 7, Lepsényi 4, Gébert 2. Edző: Murvai Árpád.

Univerzal: SZUPPER 15/6, SZLÁVIK 20/3, Horváth B. 7/3, Novák 5/3, NÉMETH 6. Csere: Molnár 6/3, Papp 3, Tompa 8/3, Vargyas 1. Edző: Szájer József.

Két meghatározó játékosa, Henrik és Jarosevits nélkül utazott a sárvári gárda egyik legnehezebb vidéki mérkőzésére. Ennek ellenére az első játékrész - váltott vezetéssel - kiegyenlített küzdelmet hozott. A 7. percben még a vasiaknak állt a zászló (16:18), de mint később kiderült, ekkor vezettek utoljára. A második etapban triplával kezdtek a hazaiak, majd büntetőből Szupper válaszolt (26:21). Ezt követően a vendégek hat percig (!) nem találtak kosárba, s ezzel éltek a hazaiak (18. perc: 46:21). Ráadásul Novák Tibor is megsérült, nem is tudta tovább folytatni a játékot, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. S ahogy ilyenkor lenni szokott: szegény embert még az ág is húzza. A 34. percben Németh Péter is kipontozódott. A vasiaknak esélyük sem volt a felzárkózásra.

Szájer József: - A második negyedben történt sérülés végzetesnek bizonyult. A hosszúra nyúlt rövidzárlatunkat jól használták ki a hazaiak.