2009.05.12. 02:27

A Pápával játszik a tizenegyedik helyért a Flextronics kosárcsapata

Sárvár - A visszavágón sem bírt a Szegeddel a Flextronics kosárcsapata, így szerdán a Pápával meccsel a 11-12. helyért.

Gergácz Zoltán

Univerzal-Pack FKSzC- SZTE-Szedeák 67:93 (13:21, 24:24, 22:19, 8:29). - Sárvár, 50 néző, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés a 9-12. helyért, visszavágó, vezette: Sabáli, Dombai.

Flextronics: Horváth B. 8/3, Szlávik 14/3, Novák 2, Henrik 17/6, Jarosevits 13/3. Csere: Németh 7, Papp 3, Gerse -, Vargyas 2, Tompa 1. Edző: Szájer József.

Szedeák: Rezák 2, Kukla 7, Simándi 4, NYILAS 25/19, Blahó 14/3. Csere: KOVÁCS 20/3, Varga D. 2, Mészáros 1, SZÉLL 9/3, Varga N. 3/3, Trényi 6. Edző: Bonifert Domonkos.

Szegeden 22 ponttal (96:74) kapott ki a vasi gárda, azt kellett volna ledolgoznia. Ám erre nem volt esély, ugyanis a sárváriak kezdetektől fogva futottak az eredmény után (6. perc: 7:14). A második játékrészben felváltva estek a kosarak. A harmadik, majd a negyedik etapban is sikerült ugyan egalizálniuk az állást (28. perc: 58:58, 32. perc: 64:64), ám utóbbi után a szegediek egy 17:0-s sorozatot produkáltak a fáradt hazaiak ellen (64:81), s a visszavágón is magabiztosan diadalmaskodtak. A sárvári csapat így a 11-12. helyért mérkőzhet a Pápával. Az első mérkőzés 13-án, szerdán 19 órakor a Tinódi gimnázium tornacsarnokában lesz.