2009.09.25. 02:29

Jó Falco-kezdés a Krasznai-kupán

Sopron - A Krasznai-kupa felkészülési kosárlabdatorna első, csütörtöki játéknapján a Falco KC 13 ponttal győzte le osztrák ellenfelét.

Vastag Nándor

Falco KC: Kálmán 16/3, Morris 23/6, Wilson 19/3, Kazlauskas 20/12, Horváth Z. 11. Csere: Borszéki 3/3, Pankár 2, Feigl -, Krasznai -, Hajmásy 6/6. Edző: Déri Csaba.

Klosterneuburg, legjobb dobók: Nagler 23/12, Suljanovic 18. Edző: Werner Salamon.

Eredmény alakulása. 5. perc: 13:11. 15. perc: 34:36. 25. perc: 57:52. 35. perc: 85:74.

A Krasznai-kupán erős rivális ellen kezdte meg szereplését a Falco KC, a Klosterneuburgot két-két bosnyák és amerikai, valamint egy horvát légiós erősíti, de több játékost ad az osztrák válogatottba is. Az első negyedben a szombathelyiek gyengébben védekeztek, ráadásul nagyon jól dobtak a rivális kosarasai, akik így kisebb előnyhöz jutottak a kisszünetre. A folytatásban azonban átvették az irányítást Kálmánék, két negyedet biztosan hoztak, míg a harmadik döntetlenre végződött. A vendégek ugyan a lepattanózást megnyerték, de minden más mutatóban a szombathelyiek bizonyultak jobbnak.

A másik mérkőzésen a Soproni KC az esélyeknek megfelelően simán, 88:64-re nyert a B-csoportban szereplő SMAFC ellen.

A Falco ma 17 órakor a SMAFC-cal játszik.