2009.10.20. 02:29

Kosárlabda NB I/B: Flextronics-siker a hosszabbításban

Régi nagy riválisa, a Pápa otthonában aratott értékes győzelmet az NB I/B-s sárvári kosárcsapat.

Gergácz Zoltán

Pápa: BOGDÁN 25/6, Fülöp 10/6, Ács 7, HORVÁTH R. 12/6, LÁZÁR 13/3. Csere: Vajda 2, Magyar 1, Pethő -, Károly 8. Edző: Vajda József.

Flextronics: SZUPPER 8, Horváth 7/6, HENRIK 18/9, VAVRA 19/3, Csaplár-Nagy E. 9/3. Csere: Szlávik 13/6, Németh 2, Novák 10/3, Csiszár -. Edző: Szájer József.

Hét közben a Győri Dózsa ellen aratott 90:85-ös Magyar Kupa-győzelemmel hangoltak a vasiak a nagy rivális ellen.

Idegesen kezdett mindkét gárda, majd a volt falcós Horváth Roland kosaraival 11:3-ra megléptek a hazaiak. Szájer edző időkéréssel rendezte a sorokat, sikerült felzárkózni. A folytatásban zsinórban 9 pontot szerzett a Pápa, ezzel ismét megléptek (32:22), majd négy perc hazai kosárcsend után feljött a Sárvár (18. perc: 32:29). Hullámzott a játék, de végig a házigazdák voltak lépés-előnyben.

Térfélcsere után sem változott a koreográfia, a vendégeknek 69:66-os állás után Novák büntetőjével, valamint Szlávik utolsó pillanatban esett duplájával sikerült egálra (69:69) menteniük a meccset.

A ráadásban Henrik, majd Szlávik pontjaival meglépett a Sárvár (69:75), ám a hazaiak nem adták fel. A finisben, 78:81-es állásnál a nagy büntetődobó párbajt viszont a vasiak nyerték 5:0-ra, s ezzel bravúros győzelmet arattak.

Szájer József: - Nehéz mérkőzésen nyertünk. Ez remélem, lökést ad a vezetőknek is, és rendeződnek anyagi gondjaink.