2010.02.22. 03:28

Falco-kosársiker Nógrádban

A hazai szurkolók - némi szolnoki segítséggel - mindvégig fergetegesen biztatták kedvenceiket, jól küzdött a Salgótarján, ám a Falco győzelme nem forgott veszélyben.

Balla Emőke

A fordulást követően nem volt tökéletes a Falco védekezése: három perc alatt négy személyi hibát vétettek a sárga-feketék. Végre sikerült egy hazai hárompontos dobás, nem csoda, ha a salgótarjáni szurkolók belekezdtek: dobokkal, trombitákkal, rigmusokkal biztatták kedvenceiket. Utóbb kiderült, hogy idegenlégiósokkal erősített a hazai B-közép: több tucat olajos drukker érkezett a mérkőzésre Szolnokról. A szurkolók hiába harsogták, hogy soha ne add fel , Déri Csaba időkérése sem segített a hazai csapaton: nem sikerült visszaküzdeni magát a meccsbe a Salgótarjánnak (27. perc 57:77). Lazics mester is nyugodtnak tűnt: a harmadik negyed végétől pihentette Kálmánt, aki ezen az estén csak egyetlen büntetőt hibázott, az összes többi dobása a gyűrűbe talált. Az utolsó negyedet alacsony szerkezetű csapattal kezdte a Falco: Szanati, Frazier, Pankár, Wilson és Dies volt a pályán. Továbbra sem mentek a hazaiaknak a hárompontosok, amikor pedig betöréssel próbálkoztak, Szanati szerelte látványosan Barlowot. A negyedik negyed közepén Frazier büntetője révén a 100. pontját szerezte a Falco, ekkor már csak a különbség nagysága volt kérdéses. Az utolsó perceket a Falco cseresora játszotta végig, a Salgótarján csak az utolsó másodpercben dobott kosárral tudott húsz ponton belülre kerülni.

Déri Csaba: - Mindkét csapat extrát nyújtott támadásban, de a Falco dinamikusabban játszott. Amióta a csapatnál vagyok, most játszottunk a legjobban, és először szurkolt igazán a közönség.

Nikola Lazics: - Nem volt könnyű mérkőzés, de mindvégig vezettünk, megvalósítottuk elképzeléseinket. Gratulálok a fiúknak.

A 19. forduló további eredményei: Atomerőmű- Kecskemét 77:74, Kaposvár-Dombóvár 111:94, Debrecen-Albacomp 78:99, ZTE-Pécs 78:71. A Nyíregyháza-Szolnok találkozót hétfőn (18.00) rendezik.