2010.02.13. 15:28

Körmend-Atomerőmű kosárlabda-mérkőzés online tudósítás (86:71)

A negyedik helyezett Rába-partiak a jelenleg leszálló ágban lévő, ám így is előttük álló, harmadik helyezett, friss edzőváltáson átesett Atomerőmű csapát fogadja. Kövesse velünk online!

zaol.hu

MJUS-Fortress Körmend – Atomerőmű SE 86:71 (15:16, 15:20, 33:16, 23:19).
Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Ádám, Török.

Körmend: THOMAS 18/6, FODOR G. 7/3, Ferencz 10/6, SCOTT 17/3, Alekszejev 12.
Csere: BOOKER 14/12, Tóth G. 8, Kutasi -.
Edző: Sabáli Balázs.

Paks: Mészáros 6/3, Lagrange 6/3, HORVÁTH Á. 20/9, Clark 4, Gulyás 4.
Csere: DILL 22/6, Körtélyesi 6, Kiss Zs. 3/3, Medve -.
Edző: Horváth Imre.

Kipontozódott: Tóth G. a 39. percben.

1. negyed

1. perc: A hazaiak hozták el a labdát, az első kosár kimarad, a labda azonban maradt a Körmendnél. Alekszejev középtávolijával: 0:2

2. perc: Fodor a vonalra lépve eresztett el egy távolit: 4:2

3. perc: Thomas hármast rontott, a paksi Lagrange úgyszintén. Fodor játszotta meg Thomast: 6:2

4. perc: Ferencz üresen állva riktkán téveszt triplát. A vendégek időt kértek: 9:2

4. perc: Horváth Ákos tempóból szépített: 9:4

5. perc: Mészáros kosara bent, plusz büntető: 9:7

6. perc: Alekszejev erőből próbálta a gyűrűre vinni, Clark azonban szerelte: 9:7

6. perc: Lagrange hármasával már a Paks vezet. Sabáli Balázs időt kért: 9:10

7. perc: Clark emberről zsákolt, majd Horváth Ákos szerzett labdát és pontokat: 9:14

8. perc: Booker utolsó pillanatban eleresztett triplája kimaradt, a támadólepattanót csak faulttal sikerült megszereznie: 11:14

9. perc: Körtélyesi megszerezte első pontjait: 11:16

10. perc: Thomas büntetőkből szépít: 13:16

10. perc: Megint Thomas, most 1-1-ben vitte gyűrűre: 15:16

2. negyed

11. perc: Dill küzdötte be Alekszejeven keresztül: 15:18

11. perc: Scott harcolt ki 2+1-et, ezzel egyenlített: 18:18

12. perc: Körtélyesi villantott: 18:20

13. perc: Dill üresen állva dobott sima triplát, Sabáli Balázs időt kért: 18:23

14. perc: Dill ugyanúgy ugyanonnan ismétli ömagát: 18:26

15. perc: Dillről szól a Paks, most a palánk alatt volt eredményes. Túloldalon Ferencz talált be: 22:28

16. perc: Labdaszerzés-hegyek mindkét oldalon. Sok a hiba: 24:28

17. perc: Dill már tizenkét pontot szerzett. Ferencz hagyott ki triplát: 24:30

18. perc: Scott "húzta vissza zsákra" a gyűrűről elpattanó labdát. Horváth Imre időt kért: 28:30

19. perc: Horváth Ákost nem zavrta, hogy emberről kellett eldobnia, "sima tripla": 28:33

20. perc: Horváth vette át a stafétát Dilltől, újabb triplájával: 30:36

20. perc: Ferencz próbált utolsó pillanatban kitekert helyzetből hármast szerezni, azonban a dobás kimaradt: 30:36

Statisztika helyett egy rendkívüli hír: Visszatér Körmendre Németh István!

3. negyed

21. perc: Alekszejev játszotta meg ügyesen Scottot, aki nem tudott téveszteni: 32:36

22. perc: Dillt szerelte a körmendi védelem: 34:38

23. perc: Fodor szerzett labdát, majd kitekert módon pontokat: 36:38

24. perc: Nem csak egyenlített a hazai csapat, de Alekszejev büntetőivel újra átvette a vezetést: 40:38

25. perc: Alekszejev ismét eredményes volt, ezért a paksiak időt kértek: 42:38

26. perc: Mészáros üresen állva szerzett hárompontost, majd ismét a fehérorosz szerzett pontokat: 44:41

27. perc: Ferencz nyolcadik pontjával: 47:43

28. perc: Átvehette volna a vezetést a Paks, azonban hibáztak. Cserébe a túloldalon Booker bevágott egy hármast: 51:47

28. perc: Mészáros Zalán reklamálását technikaival jutalmazta Forrai Sámuel: 55:47

28. perc: Scott tiplájával tíz pont felett a körmendiek előnye: 58:47

29. perc: Horváth és Booker ellen kettős faultot fújtak: 58:49

30. perc: Booker dobott hármast. Körtélyesi az utolsó pillanatban a saját hárompontos vonalától dobott hajszál híján szenzációs kosarat: 63:52

4. negyed

31. perc: A majdnem kosármentes első perc végén Horváth tempóból szerzett pontokat: 63:54

33. perc: Booker szerzett labdát, amit aztán a lehető leghamarabb el is vesztett, így Horváth triplájával: 66:59

34. perc: Sorra potyognak a triplák: 72:62

35. perc: Tóth Gergely nyolcadik pontjával. Paksi időkérés: 74:64

36. perc: Körtélyesi ziccerből szerzett pontokat: 74:66

37. perc: Egy pontos zárás után Thomas hármast dobott: 77:67

38. perc: Thomas dobását Booker másolta le, eldőlni látszik a mérkőzés. Horváth Imre időt kért: 80:68

39. perc: Dill büntetőzött sikerrel, majd Booker ellen fújtak kétszer indulást: 84:71

40. perc: Dill-Alekszejev párharc fehérorosz győzelemmel a paksi palánk alatt. Thomas közeli dobásával kialakult a végeredmény: 86:71