2010.09.17. 02:29

Göcsej-kupa rajt: a Körmend nyert, a Falco kikapott

Mindkét vasi csapat megkezdte szereplését a Car-inside 41. Göcsej-kupa nemzetközi kosárlabdatornán. Az első játéknapon Körmend a Sopront verte, a ZTE pedig legyőzte a Falcót.

Körmend: Ruják 3/3, Ferencz 17/12, Hegedűs 7, Dávid 5/3, Ljuca 9. Csere: Bell 11, Boldizsár -, Moore 16/3, Trummer 16/12, Sonyák -. Edző: Sabáli Balázs.

Sopron: Kelley 20/6, Molnár 22/9, Brooks 8/3, Szabó 2, Townes 17. Csere: Pojbics -, Gombás -, Keresztes 4, Halmai -, Horányi -, Ugaras -. Edző: Meszlényi Róbert.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-6. 13. perc: 20-28. 23. perc: 44-46. 35. perc: 63-63.

A két együttes küzdelmes és sok hibával tarkított mérkőzést játszott. A körmendi csapat - melyből sérülés miatt Fodor Gergely továbbra is hiányzott - játékán látszott, hogy a két amerikai légiós csak a héten kapcsolódott be a játékba. A támadása viszonylag jól működött, de a védekezése még nem volt az igazi. A hajrát mindenesetre jól bírták a piros-feketék, több hibára késztették riválisukat, amiket kihasználva győzelemmel kezdték a tornát. A vasiaknál Ferencz, Trummer és Bell teljesítménye emelhető ki. Az edző, Sabáli Balázs elmondta, a próbajátékosok közül Moore az elején sokat rontott, de a meccs végén már mutatott bíztató jeleket, Ljucától viszont több kell.

Falco-Szova KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 66-77 (13-25, 21-20, 17-13, 15-19). Zalaegerszeg, 600 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Ádám, Tóth, Szabó.

Falco: Kálmán 4, Szanati , Gilbert 7/3, Gosa 22/6, Alekszejev 11. Csere: Hajmásy 12/6, Harazin 2, Simon L. 6/3, Will 2. Edző: Nikola Lazics.

ZTE: Williams, Gáspár 8, Kámán 4, Wilson K. 17/3, Tóth Á. 6. Csere: Baki 7/6, Tóth G. 6, Kinter 5, Vertetics , Vojvoda 13. Edző: Völgyi Péter.

A Falcónál a térdével bajlódó Pankár kihagyta a meccset. A kisebb sérüléssel küszködő Borszéki ugyan bemelegített, ám végül nem lépett pályára.

A szomszédvári csapatok mérkőzése jó hangulatban kezdődött - Szombathelyről is sok drukker érkezett. Egy ideig jó iramot diktáltak a csapatok, aztán szép lassan ellaposodott a meccs. A Falco nagyon nem találta a ritmust az elején, így a hazaiak már az első negyedben 7-8 pontos előnyre tettek szert, fórjukat pedig könnyedén őrizték meg a találkozó végéig. Az edzők mindkét csapatban igyekeztek mindenkinek játéklehetőséget adni. A Falco rengeteg hibával játszott, a kevesebbet rontó zalaiak megérdemelten nyertek.

A Falco ma Szombathelyen, a Sugár úti kiscsarnokban (18.00) a román élvonalbeli Marosvásárhely ellen javíthat.