2010.11.09. 03:29

Majdnem meglepetés a bajnok otthonában: a SMAFC-nál kapott ki a SZoESE

Idegenbeli vereséggel folytatta az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokságot a SZoESE. A szombathelyiek a tavalyi bajnok SMAFC vendégeként kaptak ki.

SMAFC, legjobb dobók: Klemencsics 19, Kálmán 9, Dávid 8.

SZoESE: Szalai 4, SIPOS 8, SÁNDOR 15, NÉMETH A. 15, Turner 3. Csere: Horváth P. 2, Kratochvill 2, Orbán 2, Földi -, Handler -, Bicskei -. Edző: Szalai János.

A Nyugati-csoport tavalyi bajnoka néhány hete kupamérkőzésen 19 pontos vereséget mért a szombathelyiekre. Most azonban nem volt ilyen könnyű dolguk a soproniaknak. A remekül harcoló SZoESE tartotta a lépést esélyesebb riválisával, sőt, a második negyedben mutatott kiváló védekezésének, pontos támadójátékának köszönhetően a vezetést is átvette (15. perc: 21-25), és nagyszünetre is előnnyel vonulhatott (20. perc: 27-34). Fordulás után a hazaiak agresszívan, helyenként a durvaság határát súrolva kosaraztak - ami felett a játékvezetők szemet hunytak. A szombathelyiek megzavarodtak, és mindössze hat pontig jutottak ebben az etapban (30. perc: 49-40). A folytatásban a vendégek mindent egy lapra téve rohamoztak, még felzárkóztak (38. perc: 56-51), de fordítani már nem tudtak.

A hazai pálya minden előnyét élvező Sopron nyert, ám a vereséget nem lehet csak a játékvezetőkre fogni. A SZoESE játékosai gyenge dobóformát fogtak ki: kilenc triplakísérletükből egy sem sikerült, húsz büntetőjükből 11-et értékesítettek.

Szalai János: - Újabb meglepetést okozhattunk volna, ám a harmadik negyedben nem tudtunk alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Nem érdemeltünk vereséget.