2010.11.02. 03:29

Nagy csatában vendéggyőzelem - Kömend-Szolnok 70:80

A várakozásnak megfelelően hatalmas csatát hozott a MJUS-Fortress Körmend és a Szolnok kosárrangadója, amit a harmadik negyedben fordított maga javára a vendégcsapat.

Vastag Nándor

A fordulás után a rohanás helyét a küzdelem vette át, ráadásul a vasiak az első félidő végén látott holtpontról nem tudtak elmozdulni (25. perc: 40-48). A több mint fél negyednyi hazai gólcsendet Dávid törte meg, de csapata továbbra sem találta a ritmust. Támadásban tanácstalannak tűntek Bellék, és a hibákra kíméletlenül lecsapott a Szolnok (29. perc: 44-55). A kis-szünet előtt Ferencz végre elkapta a ritmust, triplája után gyors indításból volt eredményes, de a vendégeknek ekkor minden bejött (30. perc: 49-58). Trepák hármassal kezdte az utolsó felvonást, ám a hazaiak rendezték védekezésüket, és hatalmas csatában feljebb zárkóztak (33. perc: 56-61). Ezután a szolnokiak is összekapták magukat, ám a hajrához közeledve a fantasztikusan küzdő Körmend majdnem utolérte riválisát (38. perc: 64-66). A tiszaligetiek azonban 5-1-gyel válaszoltak. A szerencse is elpártolt a Rába-partiaktól, fontos pillanatokban kétszer is kiperdült a labda a gyűrűből.

A Körmend jó kezdés után a harmadik negyedben nem találta a ritmust, így a szerencsésebb Szolnok győzött. A vasiak ezzel az ötödik fordulóban elvesztették veretlenségüket.

Sabáli Balázs: - Az első félidőben szinte végig mi irányítottuk a játékot, a másodikban azonban nem úgy alakultak a dolgok, ahogy akartuk. A Szolnok több támadólepattanót szedett, míg a védekezésével nem tudtunk mit kezdeni, kapkodó, egyénieskedő lett a játékunk. Nagyobb odafigyeléssel pedig nyerhettünk volna.

Pór Péter: - Az első negyedben hibáztunk védekezési szituációkban. Ezek korrigálásával, és a harmadik negyedbeli jó védekezéssel tudtuk fordítani a meccset.

További eredmények: Salgótarján-Sopron 86-105, Szeged-Kecskemét 84-94, Atomerrőmű-Albacomp 64-67, Pécs-Kaposvár 82-76, ZTE-Nyíregyháza 90-75.