2010.12.13. 03:28

Meccs ínyenceknek

A várakozásnak megfelelően vérbeli rangadót hozott MJUS-Fortress Körmend és az Albacomp mérkőzése, amit végül nagy csatában a házigazda nyert meg.

Vas Népe

Érezték a sportág barátai, hogy érdemes lesz kilátogatniuk a mérkőzésre. Sokan voltak a lelátókon, nagy hangpárbajt vívtak a népek a széksorok között, hatalmas csatát vívtak a játszók a parketten.

Az Albacomp kezdett jobban (3. perc: 6-2), de az első szakasz a látogatóké volt. Nagy harcot vívtak egymással a pályán lévők, a körmendiek elsősorban pontos közeli és távoli dobásokkal lassították az Alba együttesét (10. perc: 22-25). A második szakaszban annyi volt a különbség, hogy a fehérváriak jártak előrébb néhány apró lépéssel (14. perc: 31-29). Bell a 15. percben kezdte a pontgyártást, de utána nagyon beindult, főleg az egy az egy elleni játékban volt eredményes. A mérkőzés első fele döntetlennel ért véget, a folytatásban kezdődhetett minden előlről (20. perc: 48-48).

Fordulás után már nagyjából az történt a parketten, amit a házigazdák elterveztek, igaz, a Körmend nem hagyta magát leszakítani (28. perc: 68-64). Ennek eredménye aztán ritkán látható csata volt, nagy összecsapásokkal, szép megoldásokkal. Közben kis közjáték történt. Jones büntetőket dobhatott, az első nem ment be, majd dühösen palánkra rúgta a labdát. A focis megmozdulást technikaival jutalmazták a játékvezetők, s mivel ezután a második büntető sem ment be, így ez négypontos akcióvá lett, mert a vendégcsapat viszont bedobta a sajátjait. Az utolsó negyedben is nagy adok-kapok zajlott a pályán (31. perc: 79-67), amiből a hazaiak jöttek ki győztesen. Hiába próbáltak meg mindent a piros-feketék, a hajrában már nem tudtak közelebb férkőzni riválisukhoz. A székesfehérvári sikerben nagy szerepe volt, hogy a kezdőötösben négy jó teljesítményt is akadt, míg a körmendieknél igazán csak Bell remekelt, míg a cserék közül Ruják és Dávid mozgott jól. Az Albacomp egy picit jobban is védekezett. A Fejér megyeiek 58, a vasiak 56 százalékos pontossággal dobtak - mindkét mutató dicséretes. A dobásokat tekintve még a házigazdák javára szólt, hogy tripláiknak a 47, míg a vendégeknek a 32 százaléka talált a helyére.

A két csapat vérbeli rangadót játszott, amit a pontosabban játszó Albacomp nyert meg. A hazaiak zsinórban hetedik mérkőzésükön győztek, és otthonukban még veretlenek. A Körmendnek négymeccses győzelmi sorozata szakadt meg a vereséggel.

Braniszlav Dzunics: - A jobb egyéni teljesítmények döntöttek a javunkra. Támadásban jól megcsináltuk a dolgainkat, jöttek a triplák is.

Sabáli Balázs: - Nehéz erről a mérkőzésről beszélni. A meccs első felében egyenrangú partnerek voltunk, de Crocker triplái után türelmetlenekké váltunk, emiatt a házigazdák a mezőnyben fölénk nőttek.