2011.05.07. 16:52

Bronzcsata: előny a Körmendnél (frissítve)

Az Atomerőmű kikapott hazai pályán a Körmendtől a férfi kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc első mérkőzésén.

Vastag Nándor

Atomerőmű SE – MJUS-Fortress Körmend 81-87 (18-21, 21-20, 22-20, 20-26).
Paks, 700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés a 3. helyért, 1. találkozó, vezette: Ádám, Király, Farkas.

Paks: Kovács Á. 7, HODGES 34/12, Vojvoda 5/3, KÖRTÉLYESI 14, Johnson 9/3. Csere: Tóth P. 4, Pavlik -, Farkas -, Faragó 2, Horti 6. Edző: Horváth Imre.
Körmend: RUJÁK 18/6, NÉMETH 14/6, FERENCZ 14/9, BELL 22/6, Dies 16. Csere: Sonyák -, Dávid 3, Trummer -, Hegedűs -, Boldizsár -. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-15. 7. perc: 18-18. 13. perc: 20-29. 15. perc: 26-31. 17. perc: 37-36. 23. perc: 43-50. 25. perc: 50-52. 28. perc: 57-56. 35. perc: 78-70. 39. perc: 81-81.

A motiváltabbnak tűnő körmendiek jól kezdték a meccset (5. perc: 5-15), de a hazaiak gyorsan eltűntették hátrányukat. Az első negyed vége azonban kicsivel a piros-feketéknek sikerült jobban, majd a második felvonásban is diktálták a tempót. Pár ponttal rendre előrébb jártak ellenfelüknél, mely Hodges kosaraival tartotta a lépést. A 17. percben aztán először került előnybe az Atomerőmű (37-36), ám a szünet előtt Ferencz és Ruják visszavette a vezetést a csapatának (20. perc: 39-41). A harmadik negyed a többihez hasonló forgatókönyv szerint zajlott, és az utolsóra már egállal fordultak a csapatok (30. perc: 61-61). A Rába-partiak azonban támadásban több hibát véttetek, amit kihasznált és jelentősen ellépett a Paks (35. perc: 78-70). A piros-feketék azonban nem adták fel, az utolsó előtti perc végén kiegyenlítettek (81-81), majd Németh és Ruják pontjaival eldöntötték a meccset.

A Körmend nyolcmeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozatot megtörve győzött Pakson, így 1-0-ra vezet a két nyert mérkőzésig tartó párharcban. Folytatás szerdán a Rába-partján.

Horváth Imre: - Kezünkben volt a mérkőzés Úgy gondolom, akkor lehet esélyünk Körmenden, ha a játékosok betartják az edző által kért taktikát.
Sabáli Balázs: - Minden rossz sorozat megszakad egyszer. A hibáinkból ugyan ellépett a Paks, de nyolcpontos hátrányból szerencsére mégis nyerni tudtunk. Szerdán újra győzni akarunk.