2011.09.24. 18:48

Újabb Körmend és Falco siker (frissítve)

A 42. Göcsej Kupán a MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata továbbra is veretlen, harmadik csoportmérkőzésén a Komarno ellen nyert. A piros-feketék a vasárnapi döntőben a Falco KC-val játszanak.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Komarno 86-73 (19-19, 24-17, 22-18, 21-19). – Körmend, 600 néző, vezette: Cziffra, Németh Cs., Németh S.

Körmend: RUJÁK 11/3, NÉMETH 10/3, Ferencz 9/9, CSEH 13/9, Townes 6. Csere: Mladenovic 3/3, Sonyák 6, Powell 7, BELL 9/3, Dávid 8, Sömenek 2, Csapai 2. Edző: Sabáli Balázs.

Komarno: Jones 11/3, Dubovsko 2, Klar 12, Kratochvil 9/3, MATHIS 16. Csere: BILIC 12/6, Szabó 8/6, Binovsko 3/3. Edző: Bálint Péter.

A csütörtök óta tartó Göcsej Kupa első két napján, még Zalaegerszegen az Atomerőműt (82-76) és a Sopront (60-52) győzte le a Körmend, így csoportjában a Komarno elleni meccstől függetlenül megszerezte az első helyet. A szlovákoknak eddig kevésbé ment, a soproniaktól (73-87) és a paksiaktól is kikaptak (60-81).

A torna „körmendi” mérkőzésén Townes három egymás után kiosztott blokkal ragadtatta tapsra a nézőket, majd Németh zsinórban szerzett nyolc pontja váltott ki elismerő morajt. Az első öt perc után, 11-8-as Rába-parti vezetésnél Sabáli Balázs „sort” cserélt. Ezután Dávid kiharcolt labdájából Bell dobott szépen kivitelezett duplát, de a hasonló jó folytatás elmaradt.

A védekezési hibákat kihasználták a vendégek, így az első negyed döntetlennel ért véget (19-19). A második etapot a korábbi felkészülési mérkőzésekhez hasonlóan a Ruják, Németh, Ferencz, Bell, Townes alkotta ötös kezdte, de a ritmust továbbra sem kapta el a házigazda. A támadás és a védekezés is akadozott, ezért Sabáli Balázs kénytelen volt időt kérni (14. perc: 26-32).

A folytatás azonban sokkal jobbra sikerült, a szünetig hátralévő időszakot 17-4-re nyerték a piros-feketék. Ekkor már minden csapatrészben jobban játszottak Bellék, és ami nagyon fontos volt, támadásban jól dobták a hármasokat – Ferencz három triplát is helyére küldött (20. perc: 43-36).

A fordulás után is a Körmend irányította a játékot, de a révkomáromiak szorosan tapadtak (26. perc: 51-46). Azonban a harmadik negyed végéhez közeledve egyre nehezebben bírták tartani a tempót, és a két csapat között lassacskán állandósult a tízpontos különbség. Az előnyszerzésből Cseh jó távoli dobásokkal, Ruják betörések utáni duplákkal, valamint egy triplával vette ki részét (30. perc: 65-54).

Az utolsó felvonásban Németh, Bell és Townes már nem is játszott. A szlovákok kicsit még szorongattak (36. perc: 69-63), de ezután egy jó kétperces periódussal Csehék eldöntötték a meccset. A Körmend teljesen megérdemelten nyert, és továbbra is veretlen a tornán.

A másik csoportban az utolsó, ZTE elleni meccsétől függetlenül a Falco-Szova KC Szombathely végzett az élen. Az éjszakába nyúló csata 74-55-ös Falco diadallal végződött.
Mindez azt jelenti, hogy a két vasi csapat vasárnap a városi sportcsarnokban vívja a 42. Göcsej Kupa döntőjét, ám a  versenybizottság szombat esti döntése értelmében  megváltozott program szerint zajlik majd a menetrend: