2012.01.16. 03:29

Kosárlabda: nagy SZoESE-vereség a SMAFC ellen

Az év első meccsén, az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában a tartalékos SZoESE a szomszédvári riválistól, a vendég SMAFC gárdájától kapott nagy verést.

SZoESE: Kratochvill 2, Földi 5/3, Handler 2, ORBÁN 17, Molnár 4. Csere: Bencze 6, Bicskei -, Horváth P. -, Lumniczer -, Mangliár -. Edző: Szalai János.

SMAFC, legjobb dobók: Fejes 11/3, Kálmán 11.

A Szabó-Haklits Zsuzsát végleg, Szalai Dórát pedig hosszabb időre elveszítő szombathelyi gárda a bravúr reményében vágott neki a mérkőzésnek. Ám a jó erőt képviselő vendégek rögtön az első negyedben rámutattak a tudásbeli különbségre, harcosan, pontosan kosárlabdáztak, gyorsan megnyugtató előnyre tettek szert. Az idő múlásával a hazaiak próbálták rendezni a soraikat. Ez védekezésben sikerült is, de a támadójáték továbbra is nagyon akadozott (20. perc: 20-34). Fordulás után a remekül küzdő szombathelyiek nagy rohamokat vezényeltek, próbálták faragni a hátrányukat, de csak annyit értek el, hogy kiegyenlítettebb lett a meccs (28. perc: 28-43). A felzárkózás pedig elsősorban azért nem sikerült, mert a hazai lányok rendkívül gyenge, mondhatni katasztrofális dobóformával rukkoltak elő (34. perc: 34-48). A hajrára pedig elfogyott az erő is.

A tartalékos hazai gárda jól küzdött, de az eredmény reális, ennyivel jobb volt a Sopron .

Szalai János: - Ez a játék köszönőviszonyban sem volt azzal, amit előzetesen megbeszéltünk, ráadásul arcpirítóan gyengén dobtunk. Ettől függetlenül bízom a lányokban, bízom a jobb folytatásban.

A SZoESE szombaton (15.00) a Kanizsát fogadja.