2012.04.05. 07:01

A Körmend simán verte a Jászberényt

Az alapszakasz utolsó fordulójában, a már tét nélküli mérkőzésen a Fortress Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata simán nyert a Jászberény vendégeként.

Vastag Nándor

A körmendieknél Bell térdsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, a hazaiaknál Austin és Hodges hiányzott.

A vasi csapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és Németh vezérletével építette előnyét (4. perc: 4-8). Átellenben Dramicsanin is belelendült, a center pontjaival a vezetést is átvette a Jászberény (8. perc: 16-15). A piros-feketék azonban az első negyed végét nagyon meghajtották, 12-2-es sorozattal kerültek újra előnybe. A második etapban Sonyák duplája után tízpontosra hízott a fór (12. perc: 19-29), majd sokáig állandósult ez a különbség. A félidőhöz közeledve kis fellángolása volt a hazaiaknak, kicsit közelebb lopóztak, de Cseh kosarai véget vetettek a felzárkózási kísérletüknek (20. perc: 35-47). A fordulás után sem változott a játék képe. A Körmend előbb növelte vezetését, majd a félidő derekán zárkózott a Jászberény (26. perc: 47-55). Ekkor Eilingsfeld vette hátára a csapatot. Sorban szórta a kosarakat, és mivel Dramicsaninnak igazán társa nem akadt, így a Rába-partiak a harmadik negyed végén már a 20 pontos különbséget ostromolták (30. perc: 51-70). Az utolsó felvonás csak formalitás volt. A vendégeknél a fiatalok is lehetőséget kaptak, a lelkes házigazda pedig a végén kozmetikázott az eredményen.

A tét nélküli összecsapáson biztosan nyert a Körmend. A Rába-partiak az Atomerőművel játszanak a jövő szombaton kezdődő play offban, a Jászberény a bentmaradásért a ZTE-vel küzd meg.

Jászberényi KSE-Fortress Lami-Véd Körmend 71-82 (18-27, 17-20, 16-23, 20-12). - Jászberény, 500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Gál, Boros.

Jászberény: Sormaz -, Helmeczi 8, Medve 10, Horti 11/3, DRAMICSANIN 31/3. Csere: SZÖGI 9, Fülöp -, Antal -, Kovács A. -, Wehner 2, Borszéki -, Varga -. Edző: Horváth Balázs.

Körmend: English 4, Németh 14/6, FERENCZ 11/9, CSEH 14/12, TOWNES 15. Csere: Fodor G. 3, Ruják -, Sonyák 2, EILINGSFELD 14/3, Mladenovic 5, Sömenek -, Csapai -. Edző: Zoran Martic.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-8. 8. perc: 16-15. 12. perc: 19-29. 15. perc: 23-33. 18. perc: 29-40. 23. perc: 41-54. 26. perc: 47-55. 31. perc: 51-73. 37. perc: 57-81.

Kipontozódott: Eilgsfeld a 39. percben.

Zoran Martic: - A felkészülés jegyében játszottuk a mérkőzést, és kipróbáltunk olyan dolgokat, amiket később használni fogunk. Győztünk és mindenki játéklehetőséget kapott, de követtünk el hibákat is, úgyhogy folytatjuk tovább a munkát.

További eredmények: Sopron-Pécsi VSK 90-75, Albacomp-Szolnoki Olaj 78-71, Kaposvár-Kecskemét 62-59, Factum Sport Debrecen- Atomerőmű 92-101, Szeged- ZTE 91-77.