2012.04.12. 02:27

SZoESE- vereség

Szombathely (tg) - A MAFC elleni hazai vereséggel kezdte a középszakaszbeli rájátszást a Szombathelyi Egyetemi SE amatőr NB I-es női kosárlabdacsapata.

Szombathelyi Egyetemi SE-MAFC 55-62 (8-13, 8-20, 16-15, 23-14). - Szombathely, 100 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-12. helyért, vezette: Esztergályos, Kulcsár.

SZoESE: Szalai 12, FÖLDI 16/6, Orbán 5, Bicskei 10, Horváth P. -. Csere: Handler 2, Lumniczer 6, Mangliár 4, Molnár -. Edző: Szalai János.

MAFC, legjobb dobók: Fülöp 20, Gyimesi 15.

Két hasonló képességű csapat meccselt - igaz, a vendégek a palánk alatt magasabbak voltak. A hazaiak gyengén kezdtek, főleg támadásban vétettek sokat, csak az első negyedben hat büntetőt hagytak ki. Az egyre nyugodtabban, egyre pontosabban játszó fővárosiak biztos előnyre tettek szert nagyszünetig (20. perc: 16-23). Fordulás után egy agresszív, egészpályás letámadással előrukkoló SZoESE lépett pályára. Meg is lepte ellenfelét, egyre csökkent a különbség. A vendégek szinte csak büntetőből találtak gyűrűbe - a faultokat meglehetősen könnyű síppal fújták be a játékvezetők. A SZoESE fordítani már nem tudott, de az eredményen kozmetikázott annyit, hogy a hétfői visszavágóra azért maradt remény.

Szalai János: - Az első félidőben a játékosaim, a másodikban pedig a játékvezetők nyújtottak értékelhetetlen teljesítményt.