2012.05.28. 18:33

Ezüstérmes a Falco KC - A Szolnok biztosan nyerte a negyedik meccset

Szolnok – Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság döntőjének negyedik meccsén könnyedén legyőzte a Szolnok a vendég Falcót, így 3-1 arányban begyűjtötte a bajnoki aranyérmet.

Szakítottak a hagyományokkal a felek: a bajnoki döntő negyedik meccsét a Falco kezdte jobban. A vasiak bártan kosaraztak, jól dobtak távolról (3. perc: 5-8), főleg Szabó Zsolt volt elemében. Ám a percek múlásával azért a hazaiak is belelendültek, ontották a triplákat, Horváth Ákos például nem tudott hibázni. Át is vette a vezetést az Olaj (5. perc: 12-16). A hatodik hazai  hármasnál Bencze Tamás kénytelen volt időt kérni (7. perc: 24-17). De nem sikerült útját állni a hazai rohamoknak. A Szolnok keményen játszott, rohanós tempót diktált, mind védekezésben, mind támadásban remekelt. A Falco pedig egyre nehezebben tartotta a lépést, végül elveszítette a fonalat. Kapkodtak a szombathelyiek, alig-alig találtak a gyűrűbe, sokat hibáztak, tálcán kínálták a lehetőségeket ellenfelüknek. A hazai előny pedig egyre hízott (14. perc: 44-24). Ráadásul a vendéglátó nem lassított, ráérzett ugyanis a lehetőségre, igyekezett egy félidő alatt lerendezni a mérkőzés sorsát. Bencze Tamás mindent megpróbált, sokat cserélt, időt kért. De hiába. A Szolnok szinte minden támadását ponttal zárta. Pantelics nehezen viselte a helyzetet, a 19. percben már a negyedik faultját gyűjtötte be. Fantasztikus első félidőt produkált a kiválóan dobó Olaj, jól jött a nagyszünet a szétesett Falco számára (20. perc: 63-40).

Fegyelmezettebb játékkal tért vissza a pályára a Falco. Ám ez is csak arra volt elég, hogy állandósuljon a 20 pont körüli hazai fór (25. perc: 71-49). A Szolnok tette a dolgát, nem engedett ki, nem ünnepelt idejekorán. A 29. percben Pantelics és Trepák akaszkodott össze, Trepák a földön végezte, Pantelicset kiállították. Ekkor tulajdonképpen eldőlt meccs, az utolsó negyednek már nem volt különösebb jelentősége (30. perc: 86-57). Viszont a Falco KC emelt fővel veszített (37. perc: 97-75), az utolsó pillanatig harcolt, hogy elkerülje a kiütéses vereséget.

Pór Péter: – Büszke vagyok a csapatomra, rengeteg munka van a bajnoki cím mögött, megérdemeltük az aranyérmet.

Bencze Tamás: – Fantasztikus szezon van mögöttünk, nem lehetünk elégedetlenek a második hellyel. Csak gratulálni tudok a fiúknak!

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc véget ért. A Szolnok 3-1-es végeredménnyel hódította el bajnoki címet. A Falco – fényesen csillogó – ezüstéremmel vigasztalódott.

Szolnoki Olaj KK–Falco-SZOVA KC Szombathely 102-84 (35-22, 28-18, 23-17, 16-27)
Szolnok, 2500 néző,
NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, döntő, negyedik találkozó, vezette: dr. Valovics, Földházi,
Szolnok: TROTTER 10/6, MILLS 12/3, HORVÁTH A. 16/12, NIKOLOV 5/3, BÁDER 19. Csere: GAY 19/15, Trepák 12, FODOR 9/3, Soós –, Grebenár –, Gaál –, Nagy–. Edző: Pór Péter.
Falco: Kálmán 9/3, Szanati 5, TIMBERLAKE 25/6, SZABÓ ZS. 15/6, Pantelics 12/6. Csere: Will 3/3, Harazin 4, Simon L. 5, Jarosevits 6. Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 5-8. 7. perc: 24-17. 14. perc: 44-24. 20. perc: 63-40. 25. perc: 71-49. 30. perc: 86-57. 37. perc: 97-75.
Kiállítva: Pantelics a 29. percben.