2014.07.20. 18:30

Huszadikak az U20-as kosarasok

Heraklion – Utolsó helyosztóján vereséget szenvedett, így a 20., utolsó helyen zárta az A divíziós U20-as férfi kosárlabda Európa-bajnokságot az osztálytól búcsúzó magyar együttes.

Magyarország–Svédország 54-58 (16-8, 13-12, 11-15, 14-23). – Helyosztó a 19-20. helyért.

Magyarország: Sinkovits 9/6, Perl 19/3, Bakk, Bognár, Molnár 8. Csere: Török 4, Bazsó 2, Bán 9/9, Csákvári 3, Garamvölgyi. Vezetőedző: Váradi Attila.

Egyértelműen a Váradi Benedeket és Simon Kristófot továbbra is nélkülöző magyar csapaté volt az első negyed, az 5. percben 11-2-t mutatott az eredményjelző. Az első nyolc percben csupán 4 pontot tudtak felmutatni a svédek, de a negyed végére nyolcig jutottak.

A második játékrészben ha növelni nem is, de tartani tudta a differenciát a falcós Perl Zoltán vezérelte magyar együttes. Így telt a harmadik negyed jó része is, az utolsó két percben viszont ötre közelítettek a svédek. A záró etapra viszont elfogyott az erő, szinte semmi sem sikerült. A 34. percben átvette a vezetést a rivális (45-46). Még négy percig fej-fej mellett haladt a két csapat, onnan viszont kimaradtak a dobáskísérletek. Négypontos hátrányba kerültek a mieink, és innen már nem sikerült újítani.

Magyarország U20-as válogatottja ezzel a vereséggel a 20., utolsó helyet szerezte meg az Eb-n, és a 18. Montenegróval, valamint a 19. helyen záró Svédországgal együtt elbúcsúzott az A divíziótól.