2014.08.25. 08:55

A legjobb nyolcban az U16-os kosárválogatott

A magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott három győzelemmel és egy vereséggel második helyen jutott csoportjából a legjobb nyolc közé a korosztály B divíziós Európa-bajnokságán.

Magyarország - Hollandia 71-70 (16-19, 19-22, 20-16, 16-13)

Strumica, U16-os fiú B-divíziós kosárlabda Európa-bajnokság

Magyarország: Doktor 12/6, Lewis 15/3, Kucsora 12, Bordács 13, Pápai 2. Csere: Németh Á., Fülöp 7, Kerpel-Fronius, Durázi 10, Molnár L., Laczó. Vezetőedző: Ferenczi Tamás. Edző: Érsek István, Székely Norbert.

A két veretlen csapat közül a győztes bebiztosíthatta a nyolc közé jutást. A sérült csapatkapitányát, Rudner Gábort nélkülöző magyarok repülőrajtot vettek (9-0), ám a negyed végére beérték őket a hollandok és a vezetést is átvették. A 14. percben sikerült újra előnybe kerülni (26-24), de csak egy pillanatra, mert újra a hollandok percei következtek, és tíz pontra is elléptek (19. perc: 31-41). Innen kellett visszakapaszkodni. A harmadik negyedben már szorongattak Doktor Péterék, és kétpontos hátrányból fordulhattak az utolsó tíz percre. Nagy, végsőkig kiélezett csatában az utolsó percet 69-68-ról kezdte a két nagy rivális. Durázi Krisztofer lepattanót szerzett, de nem sikerült betalálnia. Fülöp megszerezve a lepattanót viszont kétpontost szerzett (71-68). A hollandok még szépítettek, sőt, az utolsó lehetőség is az övék volt, de a dobás kimaradt. Győzött a magyar csapat, amely így a legjobb nyolc közé jutott. A vasárnapi, utolsó csoportmeccsen dőlt el, hogy a szintén veretlen csehek, vagy a mieink visznek magukkal egy győzelmet a következő körbe.

Magyarország - Csehország 64-65 (19-26, 10-18, 16-12, 19-9).

Magyarország: Doktor 4, Lewis 19/3, Kucsora 6/3, Bordács 6, Pápai 15. Csere: Durázi 1, Németh Á., Fülöp 12, Laczó, Kerpel-Fronius 1, Molnár L..

A magyarok sorozatban negyedik mérkőzésüket játszották, a csehek viszont éppen szombaton kapták szabadnapjukat, így pihentebben vághattak neki a csoport fináléjának. Nagyon rosszul kezdtek a mieink, az első félidő egyértelműen a cseheké volt, szinte behozhatatlannak tűnt a 15 pontos előnyük (20. perc: 44-29). A harmadik negyedben sem sikerült számottevően közelíteni, a negyedikben viszont elsősorban a fehérvári Fülöp Bence kosaraival felzárkóztunk. A 38. percben már egál, 59-59 állt az eredményjelzőn. Tíz másodperccel a mérkőzés vége előtt Chester Lewis duplájával már 64-63-ra a magyarok vezettek. Ám ami szombaton sikerült, ezúttal nem. Öt másodperc múlva a csehek szerezték meg a győztes kosarat.

A C csoport végeredménye: 1. Csehország (4 győzelem/0 vereség) 8 pont, 2. Magyarország (3/1) 7, 3. Bulgária (2/2) 6, 4. Hollandia (1/3) 5, 5. Írország (0/4) 4.

Az Eb négy csoportjának 1 2. helyezettjei jutottak a legjobb nyolcba. A csapatok két négyes csoportban folytatják. A csoporttársak viszik tovább az egymás elleni eredményüket, tehát az öt Vas megyei kosarast (Doktor Péter, Durázi Krisztofer, Laczó Levente, Molnár Levente, Németh Ákos) is soraiban tudó Magyarország együttese a 65-64-es csehek elleni vereséget. A D csoport első két helyezettje, Montenegró és Ausztria csatlakozik hozzájuk. A torna a hétfői szünnap után kedden folytatódik, a magyarok a D csoport első helyezettjével, Montenegróval találkoznak 16.30-kor, szerdán 14.15-től pedig Ausztria lesz az ellenfél.