2015.02.07. 17:38

Rangadót nyertek a lányok

Szombathely – Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 15. fordulóján magabiztosan nyert rangadót a SZoESE-Sportiskola.

Szombathelyi Egyetemi SE-Sportiskola–MAFC 71-48 (24-8, 20-8, 11-14, 16-18). – Szombathely, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kulcsár, Szalai.

SZoESE: CZINDER 10/3, Gusztafik 12, SCabó-Haklits 12/3, Konti 6, PORPÁCZI 8. Csere: Bicskei 4, Tóth T. 4, GYURICZA 9/3, Uszkai 6, Vidóczi –. Edző: Kozma Tamás.

MAFC, legjobb dobók: Szabolcsi 13, Fülep 11, Gónácz 10.

A két négy közé jutásért küzdő csapat mérkőzését remekül kezdték a vasiak. Letámadták ellenfelüket, erős tempót diktáltak. Sok labdát szereztek, könnyű kosarakat szereztek – ráadásul jó százalékban értékesítették helyzeteiket. Így tulajdonképpen az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát (20. perc: 44-16). A hazaiak ráadásul remekül büntetőztek, jól szedték a lepattanókat. Bár a második félidőben kiengedtek, győzelmüket egy pillanatig nem fenyegette veszély.

Kozma Tamás: – Magabiztosan nyertünk, ezt vártam a lányoktól. Külön örülök, hogy többen is hozzájárultak a sikerhez.

A csapatra egyébként erőltetett menet vár a jövő héten. Az egyetemi bajnokságban hétfőn (17.30) a Veszprémet fogadja a SZoESE. Szerdán (18.00) NB I-es meccsen a hazai pályán a Tata lesz az ellenfél, vasárnap pedig idegenben a Baja.