2015.05.13. 14:58

MEFOB-aranyat nyert a SZoESE férfi gárdája

Szombathely - A házigazda Szombathelyi Egyetemi SE férfi kosárcsapata remek teljesítménnyel, hibátlanul nyerte meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság négyes döntőjét.

Hétfőn és kedden a Nyugat-magyarországi Egyetem adott otthont a férfi és női kosárlabda MEFOB négyes, körmérkőzéses döntőjének. A lányoknál a SZoESE nem jutott be a fináléba, a fiúknál viszont ott volt a házigazda – a Közgáz, a Debrecen és az Eger társaságában.

EKF SE Eger–SZoESE 71-80 (22-18, 16-22, 11-19, 22-21)

Szombathely, MEFOB férfi kosárlabda-mérkőzés.

SZoESE: TÓTH D. 4, Simon B., MÉSZÁROS 18/6, Szabó B. 6, Karagity 10. Csere: Horváth A 6/6, SIMON K. 17/9, Földesi 7/6, PERÁK 12. 12. Edző: Kéri Péter.

A Szombathelyi Egyetemi SE Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságot nyert férfi kosárlabdacsapata – következhet az egyetemi Eb. Fotó: SZoESE

Közgáz SC–SZoESE 59-66 (5-17, 16-15, 19-19, 19-15).

SZoESE: TÓTH D. 13, Simon B. 4, Mészáros –, SZABÓ B. 8, KARAGITY 18. Csere: SIMON K. 14, Horváth A. 2, Perák 4, Bereczki –, Novák –.

SzoESE–DEAC 84-73 (21-21, 19-19, 17-19, 27-14).

SZoESE: TÓTH D 9, Simon B. 4, Mészáros –, SZABÓ B. 24, KARAGITY 18/3. Csere: SIMON K. 8, HORVÁTH A. 11/9, Perák 6, Földesi 4.

További eredmények: DEAC–Közgáz 72-60, DEAC–Eger 93-75, Eger–Közgáz 68-77.

Végeredmény, férfi: 1. SzoESE, 2. DEAC, 3. Közgáz, 4. Eger. A győztes csapat névsora: Balogh Rajmund, Bereczki Márk, Földesi Marcell, Horváth Attila, Karagity Milán, Kerekes Gábor, Koszogovits Milán, Mészáros Máté, Novák Bence, Perák Denis, Simon Bence, Simon Kristóf, Szabó Bence, Tóth Dávid, Zsebe Ádám játékosok, Kéri Péter vezetőedző, Laki Ádám edző, Hurtik Péter technikai vezető.

Végeredmény, női: 1. TFSE, 2. Közgáz, 3. Szeged, 4. DEAC.

– Zsinórban harmadszor jutott be a férfi csapatunk a négyes döntőbe, korábban elmaradt az igazán kiugró eredmény, ezúttal az alap célkitűzésünk legalább egy érem volt – fogalmazott Kéri Péter vezetőedző. – A csapatunk egységesen, szervezetten, mérkőzésről mérkőzésre kiegyensúlyozottan, nagyon jól kosárlabdázott. Mindhárom meccsünket megnyertük, megérdemelten állhattunk a dobogó legmagasabb fokára. Erős volt a mezőny, a színvonalra tehát nem lehetett panasz, mint ahogyan szerintem a szervezés is kiváló volt, ráadásul a sok szurkoló remek hangulatot teremtett. Nagy öröm ilyen körülmények között játszani és nyerni.

A torna All Star csapatába Tóth Dávid és Szabó Bence személyében két SZoESE-játékos került be.

Győzelmével a SZoESE kvalifikálta magát az egyetemi Európa-bajnokságra (június 20-27., Szlovénia, Koper).