2015.05.01. 17:39

SZoESE: rájátszás az egyetemi kosárlabda-bajnokságban, a lányok elbuktak

A SZoESE férfi kosárcsapata bejutott az egyetemi bajnokság négyes döntőjébe, a női gárdának viszont nem sikerült a bravúr.

A négy közé jutásért rendezett oda-visszavágós párharcban a nyugati csoport harmadik helyén végző SZoESE női csapata a keleti csoportban másodikként záró Debrecennel meccselt.

Szombathelyi Egyetemi SE–Debreceni EAC 64-69 (14-21, 8-26, 21-13, 21-9)

Szombathely, 100 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, felsőházi rájátszás, első mérkőzés, vezette: Sabáli, dr. Magyari.

SZoESE: GUSZTAFIK 20, CZINDER 26/6, Gyuricza 5, Tóth 2, Uszkai 2. Csere: NÉMETH K. 4, Handler 5. Edző: Szabó László.

Bátortalanul kezdett a házigazda, amit a magas szerkezetben, agresszívan játszó DEAC kihasznált, és úgy tűnt, hogy korán eldönti a mérkőzést (20. perc: 22-47). Ám a szombathelyiek rendezték soraikat, fordulás után remek kosárlabdával és a közönség támogatásával majdnem meg is fordították az eredményt (39. perc: 64-67). De végül ötpontos hátránnyal utazhattak a visszavágóra.

Debreceni EAC–Szombathelyi Egyetemi SE 65-67 (14-20, 19-16, 15-12, 17-19)

Debrecen, 100 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, felsőházi rájátszás, visszavágó.

SZoESE: GUSZTAFIK 17, CZINDER 22, HANDLER 11/3, NÉMETH K. 6., USZKAI 8. Csere: TÓTH 3, GYURICZA –. Edző: Szabó László.

Kisebbfajta csodát hajtott végre a SZoESE azzal, hogy nyert Debrecenben, de a továbbjutás nem jött össze. A szombathelyiek a 5–8. helyért folytatják majd a rájátszást.

Tóth Dávid az egész szezonban remekül kosárlabdázik. Fotó: Unger Tamás

A fiúknál a SZoESE megnyerte a nyugati csoport alapszakaszát, ellenfele a keleti csoportban negyedik Szeged lett.

USC Szeged–Szombathelyi Egyetemi SE 75-68 (24-15, 10-22, 31-15, 10-16)

Szeged, 100 néző, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi rájátszás, első mérkőzés, vezette: Vezsenyi, Vadász.

SZOESE: TÓTH D. 5, Simon B. 7/3, MÉSZÁROS 12, Földesi 12/6, Szabó B. 7. Csere: SIMON K. 16/6, Perák 2, Horváth A. 7/3, Zsebe –, Bereczki –, Novák –. Edző: Kéri Péter

Jó meccset vívtak a felek, és bár a szombathelyi gárda kikapott, maradt bőven esélye a visszavágóra.

Szombathelyi Egyetemi SE–USC Szeged 81-66 (20-17, 20-15, 19-11, 22-23)

Szombathely, 100 néző, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, visszavágó, vezette: Török Z., Németh A.

SZOESE: TÓTH D. 14, Simon B. 5/3, HORVÁTH A. 16/6, KARAGITY 19/3, Szabó B. 15. Csere: Perák 8, Zsebe 2, Bereczki 2, Mészáros –. Edző: Kéri Péter.

A SZoESE rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és egy színvonalas, harcos mérkőzésen végül biztosan nyert – és 149-141-es összessítéssel jutott tovább. A SZoESE férfi kosárlabdázói zsinórban harmadik alkalommal jutottak be az egyetemi bajnokság négyes döntőjébe.