2015.06.03. 14:36

Kosárlabda: Németh Istvánék a negyedik helyről nyertek a play-offban

Körmend - A kilenccsapatos körmendi városi kosárlabda-bajnokságban a TATU gárdája szerezte meg az első helyezést.

A körmendi sportcsarnok átalakítási munkái miatt csak idén januárban tudták megkezdeni a 2014/2015-ös városi bajnokságot. A kilenc csapat először körmérkőzést vívott, az alapszakasz után – melyet a Vargovics és Társa Bt. nyert meg, a további sorrend: 2. Autó Egyed HSE Vasalja, 3. Szupperbike, 4. TATU, 5. Vasi KK, 6. Ultras, 7. Partizan OverBerki, 8. S-Camion, 9. UCCA – a nyolc legjobb megkezdte a play-offot, a párosmeccsek két győzelemig tartottak. A rájátszásban a volt válogatott Németh Istvánt és Trummer Rudolfot, valamint az NB I-es körmendi csapat edzőjét, Hencsey Tamást is soraiban tudó TATU borította fel az eredeti sorrendet, miután az elődöntőben 2:1-re győzött a Vargovics és Társa ellen, majd a Vasalja elleni finálét 2:0-re megnyerve megszerezte a bajnoki címet.

A bajnok TATU csapata. Elöl: Patonay Ádám. Balról:Csák Máté, Hencsey Tamás, Trummer Rudolf, Szekeres Károly, Németh István, Belényes Tamás, Tahin Péter, Bartik László, Tompa Gellért. Fotó: TATU

A negyeddöntőben: Vargovics és Társa Bt.–S-Camion 2:0 (67-22, 50-43), Autó Egyed HSE Vasalja–Partizán OverBerki 2:0 (65-30, 54-47), Szupperbike–Ultras 2:1 (44-53, 60-51, 54-53), TATU–Vasi KK 2:0 (58-54, 59-47). Elődöntők: Vargovics és Társa BT–TATU 1:2 (45-76, 57-43, 37-68), Autó Egyed HSE Vasalja–Szupperbike 2:0 (70-53, 75-38). Döntő: Autó Egyed HSE Vasalja–TATU 0:2 (48-57, 34-44).

Végeredmény: 1. TATU (Belényes Tamás, Bartik László, Tahin Péter, Patonay Ádám, Tompa Gellért, Trummer Rudolf, Németh István, Hencsey Tamás, Szekeres Károly, Szőcs Péter, Mizsák Zsolt), 2. Autó Egyed HSE Vasalja, 3. Vargovics és Társa BT, 4. Szupperbike, 5. Vasi KK, 6. Ultras, 7. Partizán OverBerki, 8. S-Camion, 9. UCCA.