2015.07.28. 14:17

U18-as kosárlabda: a lengyelek, majd az angolok következnek

Oberwart - Csoportmásodikként Lengyelország ellen folytatja a B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságot a magyar U18-as fiú válogatott a negyeddöntős körben.

Hétfőn késő este nagy vereséggel zárta a csoportkört a magyar U18-as kosárválogatott, ezzel eldőlt, hogy a veretlenül végző Szlovénia lesz a B csoport győztese, Ferenczi Tamás csapata pedig a második helyen léphet tovább a második fordulóba, a negyeddöntős körbe.

Szlovénia–Magyarország 85-48 (27-8, 24-15, 18-9, 16-16).

– Oberwart, B csoport, 5. forduló.

Magyarország: Pongó 12/3, Mócsán 8/3, Demeter 2, Rudner –, Pápai –. Csere: Doktor 4, Durázi 5/3, Horváth 7/3, Krnjajski –, Kiss 4, Kucsora 5/3, Fülöp 1. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Teljesen más fordulatszámon pörgött az addig magabiztosan, veretlenül menetelő szlovén csapat, már az első félidő végére 28 pontra húzott el a magyaroktól. Szünet után sem tudott változtatni a játék képén a magyar együttes – az okokról sokat elárul többek között a 34 százalékos dobásmutató, a szlovénekénél 18-cal kevesebb lepattanó és a 22 eladott labda. De az már korábban eldőlt, hogy teljesítve a célkitűzést a legjobb nyolc között végeznek majd a mieink a 24 csapatos kontinensviadalon.

A körmendi Doktor Péter – sikerült a célkitűzés, nyolcban a magyar válogatott. Fotó: Unger Tamás

A négy csoport 1–2. helyezettjei két kvartettben folytatják. Szlovénia és Magyarország – továbbvíve az egymás elleni eredményüket – az A csoport első két helyezettjével, a veretlen Lengyelországgal és a négy győzelmet, egy vereséget jegyző Angliával került egy négyesbe.

A B csoport végeredménye: 1. Szlovénia 5 győzelem/0 vereség 10 pont, 2. Magyarország 3/2 8, 3. Belgium 3/2 8, 4. Hollandia 2/3 7, 5. Fehéroroszország 2/3 7, 6. Luxemburg 0/5 5.

Kedden szünnep volt az Eb-n, a magyarok szerdán 20,15-től Güssingben Lengyelországgal találkoznak, csütörtökön 18 órától pedig Anglia lesz az ellenfelük Oberwartban. A csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadik és negyedik az 5–8. helyért játszhat tovább.

Az E csoport állása: 1. Szlovénia 1/0 (85-48) 2, 2. Lengyelország 1/0 (65-60) 2, 3. Anglia 0/1 (60-65) 1, 4. Magyarország 0/1 (48-85) 1.