2015.10.11. 19:34

Diadalmas Falco KC - Nagy csatában maradt alul a szomszédvár Sopron

Szombathely – Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában a Falco-Trend Optika KC a szomszédvár Sopront gyűrte nagy csatában.

A Falco ismét légiós irányító és a sérült magas embere, Dobos nélkül vette fel a harcot. A Sopronnál Tóth Gergely hiányzott, ám a héten Tiggs személyében jött egy amerikai egyes.

Agresszív játékkal, test test elleni párharcokkal kezdtek a felek. A hazaiak Wright palánk alatt összeküzdött pontjaival araszolgattak, mert amúgy nemigen kerültek tiszta dobóhelyzetbe. A vendégek tűntek higgadtabbnak, pontosabbnak (4. perc: 5-9). És jobban is dobtak. De Hallik triplája után már a hazaiaknál volt az előny (13-12) – egy pillanatra, amúgy a Sopron diktálta a tempót. A második etapot Butorac triplája nyitotta, és a folytatásban is lendületben maradt a Falco. Próbált gyorsítani a játékán a házigazda, ott loholt ellenfele nyomában, olykor utol is érte (14. perc: 27-27). De a vendégeknél mindig akadt valaki, aki a nehéz pillanatokban betalált. A Falco ekkor már felvette a ritmust, Váradi belőtte magát távoltól, fej fej mellett haladtak a csapatok. Hallikot egyszerűen nem hagyták játszani a bírók, szinte minden megmozdulását szabálytalannak ítélték, korán begyűjtötte harmadik hibáját. És azt amúgy sem lehet kijelenteni, hogy a Falco élvezte a hazai pálya előnyét. Nagy csatát szakított meg a félidő (20. perc: 36-40). Fordulás után sem változott a játék képe: rendre a Sopron vezetett, a Falco pedig igyekezett faragni a hátrányt. Csomagics és Váradi termelte ekkor a hazai pontokat, Wright is nagyot küzdött – de a büntetőkkel hadilábon állt (24. perc: 42-46). Nem bírtak egymással a felek, hiányoztak a hazai triplák (29. perc: 50-50). Mégis Simon büntetőivel átvette a vezetést a Falco – és a játékrészt is Simon dudaszó pillanatában behulló triplája zárta! Az utolsó etapra maradt a döntés (30. perc: 55-53). Elkapta a fonalat a Falco, átvette az irányítást, a vezetést (34. perc: 62-56). De sok támadást pont nélkül zárt, szerencsére Wright tette a dolgát. A Sopron nem adta fel, egy pillanatra átvette a vezetést is (36. perc: 64-65). De nagyon higgadtan, nagyon csapatként dolgozott a Falco az utolsó percekben (28. perc: 71-65). Miután Wright elhibázta két büntetőjét, 23 másodperce maradt a Sopronnak (75-72). De sikerült ellopni a labdát, Váradi nem hibázott a büntetővonalról. Laroche triplája behullott (77-75), Csomagics büntetőzhetett, sikerrel. A másodpercek leperegtek, nyert a Falco!

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Sopron KC 79-75 (17-23, 17-17, 19-13, 24-22).

– Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Gál J., Söjtöry T.

Falco: VÁRADI B. 19/6, Butorac 8/3, Csomagics 13/3, Bognár 4, WRIGHT 21. Csere: Hallik 6/6, Bazsó –, SIMON K. 8/3. Edző: Kálmán László.

Sopron: Laroche 18/3, RUJÁK 13/3, Rancsics 13/9, BAVCSICS 11/6, Radulovics 6. Csere: Dénes –, TAKÁCS 11/3, Tiggs 2, Molnár M. 1. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-9. 9. perc: 15-22. 14. perc: 27-27. 17. perc: 29-35. 20. perc: 36-40. 24. perc: 42-46. 30. perc: 55-53. 34. perc: 62-56. 36. perc: 64-65. 38. perc: 71-65.Kipontozódott: Simon K. (38.).

A Falco egy erősebb, bővebb kerettel rendelkező, komoly célokért küzdő ellenfelet gyűrt le – nagyon értékes győzelmet aratott.

Kálmán László: – Többször is nagyon mélyről jöttünk vissza, és úgy csikartuk ki a győzelmet, hogy szűk volt a keretünk, szerkezeti problémákkal, faultproblémákkal küszködtünk és nem dobtunk jól. Csak gratulálni tudok a csapatomnak!

Sabáli Balázs: – Mind a két csapat sok hibával játszott, végül ebből a Falco jött ki jobban, mert Wright révén volt egy nyerő embere a palánk alatt. Sajnálom, hogy így alakult, mert végig partiban voltunk.

További eredmények: Nyíregyháza–Pécs 84-78, Paks–Szolnok 118-107 (háromszori hosszabbítás után), Szeged–Jászberény 91-67, Alba Fehérvár–MAFC 93-49, ZTE–Kaposvár 88-68.