2015.12.03. 17:43

Öt meccs, öt győzelem - a SZOKA és Körmend U16-osainak jó sorozata

Megyei körkép - Öt mérkőzés - öt győzelem volt a két Vas megyei U16-os fiú kosárlabdacsapat mérlege a korosztály kiemelt bajnokság alapszakaszában.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia-Dávid Kornél KA 80-69 (18-18, 24-15, 18-19, 20-17).

- Szombathely, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 36/21, Körmendi B. 9, Verasztó 19, Józsa 5, Körmendi M. 6. Csere: Friedl, Dokmanovic 2, Gyuk, Bakon, Bogár 3, Oláh, Horváth M. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor.

Végig a szombathelyiek akarata érvényesült, és ez magabiztos győzelmet eredményezett.

Kosárlabda Akadémia Pécs-Szombathelyi KA 51-81(14-20, 19-19, 8-21, 10-21).

- Pécs, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 29/12, Körmendi B. 9/3, Verasztó 11, Józsa 4, Körmendi M. 4. Csere: Friedl 4, Gaál 7/3, Gyuk 2, Bakon 5/3, Bogár 3, Oláh, Peszlen 3/3.

Küzdelmes, hajtós mérkőzésen a második félidei remek védekezésének, jó ritmusú támadásainak köszönhetően megérdemelten szerezte meg első idegenbeli győzelmét a szombathelyi csapat.

Bajai Bácska-Szombathelyi KA 61-80 (16-20, 18-18, 7-21, 20-21).

- Baja, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 21/6, Körmendi B. 19/3, Verasztó 12, Józsa 2, Körmendi M. 12. Csere: Friedl 3, Gaál, Gyuk 6, Bakon, Bogár 3, Oláh 3/3, Peszlen.

A hosszú utazás után az első félidőben még álmosan játszottak a szombathelyiek, a másodikban azonban kemény védekezésükkel megalapozták újabb sikerüket.

Körmendi Törpördögök- Kosárlabda Akadémia Pécs 64-61 (21-18, 13-16, 15-17, 15-10).

- Körmend, U16-os mérkőzés.

Körmend: Érsek 21/15, Szerencsi 8, Holdosi 6, Kiss B. 20/3, Horváth K. 2, Csere: Sibinger 3/3, Kiss M., Gosztom, Nagy V., Huff, Tóth Z. 4. Edző: Szalai János.

Végig szorosan alakult az eredmény, a körmendiek nagy csatában, horrorisztikus végjátékban Érsek, Sibinger és Kiss B. hármasaival az utolsó másodpercekben fordította a maga javára a mérkőzést.

ZTE KK-Körmendi Törpördögök 60-61 (14-19, 16-18, 14-11, 16-13).

- Zalaegerszeg, U16-os mérkőzés.

Körmend: Érsek 19/6, Szerencsi 7, Holdosi 14, Kiss B. 2, Tóth Z. 7. Csere: Sibinger 2, Kiss M. 4/3, Gosztom, Nagy V. 4, Monek, Huff,

Igazi csapatjátékkal, maximálisan jó hozzáállással bravúrgyőzelmet aratott a Körmend.

A szombathelyiek a nyolccsapatos nyugati csoport harmadik, a körmendiek a negyedik helyről várják a 8. fordulót.