2015.12.02. 16:34

U18: javított a SZOKA, rontott a Körmend

Szombathely, Budapest - A junior (U18) kiemelt fiú kosárlabda-bajnokság alapszakaszában győzelemmel folytatta szereplését a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia, a Körmendi Törpördögök viszont elszenvedte második vereségét.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia-MAFC 95-75 (26-23, 17-17, 23-11, 29-24).

- Szombathely, U18-as fiú kosárlabda-mérkőzés.

SZOKA: Kozma 4, Horváth B. 22/6, Kiss M. 14/3, Németh Balázs 7, Durázi 24. Csere: Németh Bence 14, Rónai 2, Kovács M., Kovács B. 4/3, Körömi 4, Oláh. Zsámár. Edző: Svajda Gábor, Simon Bence.

A hazaiak végig vezetve magabiztos győzelmet arattak. Ezzel visszavágtak a MAFC-nak az idegenben elszenvedett négypontos vereségért, és a nyolccsapatos nyugati csoport negyedik helyéről a harmadikra léptek.

Újpest-Megyeri Tigrisek- Körmendi Törpördögök 75-64 (26-16, 18-14, 11-22, 20-12).

- Budapest, U18-as mérkőzés.

Körmend: Laczó 9, Doktor 15/3, Molnár 20/12, Oroszi B. 2, Bordács 13. Csere: Zsebe 3, Murai 2, Oroszi V. Edző: Kocsis Tamás.

A mindeddig nyeretlen, Körmenden 39 ponttal legyőzött újpestiek otthonában nagyon rosszul kezdtek a piros-feketék. És miután a harmadik negyedet kivéve mélyen tudásuk alatt játszottak, vereséggel voltak kénytelenek távozni - ezzel az elsőről a második helyre csúsztak a tabellán.