2016.02.20. 15:19

Hosszú idő után nyert ismét a SZoESE női kosárcsapata

Szombathely - Megtört a jég, hosszú idő után nyert ismét bajnokit a SZoESE amatőr NB I-es női kosárlabdacsapata.

A 15. játéknapon az A csoportos pécsi PINKK második gárdája érkezett Szombathelyre. A SZoESE rossz formában, zsinórban nyolc vesztes mérkőzéssel a háta mögött készült a bajnokira.

Szombathelyi Egyetemi SE-PINKK SE 72-68 (13-18, 11-23, 23-9, 25-18)

Szombathely, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh S., Bende Z.

SZoESE: GUSZTAFIK 13, Szabó-Haklits 6/3, CZINDER 16/6, FEIGL 14, Tóth T. 5. Csere: Kovács K -, Hansági -, Hajdinák -, SIMON C. 8/6, GYURICZA 6, Uszkai 4, Boronkai -. Edző: Kozma Tamás.

Pécs, legjobb dobók: Sánta 26/6, Seri 13.

Kipontozódott: Szabó-Haklits (33.).

A jó erőt képviselő vendégek kezdték jobban a meccset. Remekül védekeztek, így nehezen került helyzetbe a SZoESE - a hazaiak ráadásul rosszul dobtak. A nagyszünetben aztán rendezte sorait a Szombathely. Egy agresszívabban, gyorsabban játszó, egészpályás letámadást erőltető csapat lépett pályára. Űzte, hajtotta ellenfelét, egyre faragta a hátrányát (30. perc: 47-50). Az utolsó etap szintén a jobb erőnléttel bíró, hosszabb kispaddal rendelkező, rendkívül motivált hazaiaké volt, és kicsikarták a győzelmet. Ráadásul úgy, hogy a hajrában két kulcsemberre, a megsérülő Czinderre és a kipontozódó Szabó-Haklitsra nem is számíthattak.

Kozma Tamás: - Végre megtört a jég! Gratulálok a lányoknak, mert a második félidőben megmutatták, hogy tudnak küzdeni, kosarazni.