2014.03.05. 14:14

A Faco U23 a rájátszásban

A Falco nyert, a Körmend kikapott az U23-as férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának záró fordulójában.

Kaposvári KK–Falco-Trend Optika KC Szombathely 75-85 (24-25, 21-20, 12-29, 18-11)

Kaposvár, vezette: Söjtöry, Fábián.

Falco: Bán 19/15, Hódi 10/6, Bazsó 12/3, Karagity 13, Tóth D. 4. Csere: Németh P. 5/3, Draskovits –, Zrínyi 10, Takács Á. 2, Popgyákunik –, Kovács B. 8, Bagó 2. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

Jól kezdett a Falco (3. perc: 9-1), de a Kaposvár gyorsan ledolgozta a hátrányát. A harmadik negyedet gyors és pontos támadásokkal, valamint jó védekezéssel kezdték a szombathelyiek, magabiztos előnyre tettek szert, ezzel eldöntötték a mérkőzést.

Marso Nyíregyházi KK– Egis Körmend 85-68 (30-18, 25-20, 21-19, 9-11)

Nyíregyháza, U23-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fülöp, Molnár.

Körmend: Földes 10/6, Kántor 9, Forrai 10, Pungor Sz. 4, Sömenek 13/6. Csere: Papp 5/3, Szombath 14,Kacskó 3/3. Edző: Kocsis Tamás.

A keményen és harcosan játszó nyírségiek a szünetre tetemes előnyt szereztek. A második félidő már kiegyenlítettebb volt, de megérdemelt a hazaiak sikere.

A szombathelyiek 16 győzelemmel, 6 vereséggel a harmadik, a körmendiek 7 győzelemmel, 15 vereséggel a 10. helyen zárták az alapszakaszt. A Falco a rájátszásban folytathatja, a Körmend számára véget ért a szezon.