2015.02.19. 15:16

Az egyetemi kosárbajnokságban a fiúk és a nők is játszottak egy „edzőmeccset”

Pécs – Sima idegenbeli győzelemmel folytatta az egyetemi kosárlabda-bajnokságot a SZoESE férfi és női csapata is.

ÁOK-Petőfi SE–Szombathelyi Egyetemi SE 50-111 (14-29, 16-33, 8-28, 12-21).

Pécs, 50 néző, egyetemi férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földvári, Kovács.

ÁOK, legjobb dobók: Sashegyi 11/3, Czétány 11/3.

SZoESE: TÓTH D. 12/3, Simon B. 7/3, MÉSZÁROS 18, Karagity 5/3, Földesi 10. Csere: Simon K. 7/3, SZABÓ B. 16, HORVÁTH A. 12/6, Perák 9, Zsebe 6, Bereczki 7/3, Balogh R. 2. Edző: Kéri Péter

Szabó Bence (labdával) remek teljesítménnyel szállt be a padról. Fotó: SZoESE

A 11. fordulóban a listavezetőt fogadta a sereghajtó, vagyis a papírforma sima szombathelyi győzelmet ígért. A SZoESE rögtön magához is ragadta az irányítást, és gyorsan, tulajdonképpen az első félidőben eldöntötte a mérkőzést (20. perc: 30-62). A második félidőben a vendégeknél mindenki pályára lépett, akadt, aki élt is a sok játéklehetőséggel – a különbség pedig egyre nőtt. Végül kiütéses SZoESE-diadalallal zárult a találkozó.

Az éllovas, hibátlan SZoESE pénteken, ma, 16 órakor hazai pályán fogadja a Pannon Egyetem VSC gárdáját.

ÁOK Petőfi SE–Szombathelyi Egyetemi SE 45-101 (14-27, 7-18, 11-23, 12-33).

Pécs, 50 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Traksch, Mintál.

ÁOK, legjobb dobók: Bognár 11, Adravecz 9.

SZoESE: GUSZTAFIK 25, GYURICZA 17, HANDREL 23/3, USZKAI 11, TÓTH T. 10. Csere: Németh K. 6, Czinder 9/3, Kovács L. –. Edző: Szabó László.

A szombathelyiek a legkisebb gond nélkül gázoltak át ellenfelükön, tulajdonképpen edzőmeccset csináltak a bajnokiból. A SZoESE hat győzelemmel, két vereséggel a tabella második helyéről várja a pontvadászat folytatását.