2009.05.16. 02:27

Előny a Pápánál

Sárvár (gz) - A harmadik negyed gyenge és eredménytelen játéka miatt maradtak alul a sárvári kosarasok az ősi rivális, a Pápa elleni első meccsen.

Gergácz Zoltán

Univerzal-Pack FKSzC- Pápa 69:75 (21:20, 24:23, 8:21, 16:11). - Sárvár, 50 néző, NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 11-12. helyért, vezette: dr. Magyari, Németh.

Flextronics: Horváth B. 5/3, Szlávik 5/3, HENRIK 31/21, Novák 7/3, Jarosevits 7/3. Csere: Németh 2, Papp 9, Tompa 3. Edző: Szájer József.

Pápa: Kollár 7/3, FÜLÖP 9/3, BOGDÁN 20/9, ÁCS 27, Horváth R. 4. Csere: Vajda 3, Magyar 7, Nagy 2, Pergel -, Horváth A. -. Edző: Vajda József.

Triplaesővel - az ötből Henrik hármat hintett - kezdte a Sárvár a pároscsata első mérkőzését. A pápaiak elsősorban büntetőkkel tartották a lépést a hazaiakkal. A második etapban sem tudott ellépni egyik csapat sem, ellenben a nagyszünet után a vendégek igen. Igaz, ebben Kollár sérülésének, illetve az ezt követően kialakult huzavonának is nagy szerepe volt, és a játékvezetők sem mértek már egyforma mércével. Az utolsó etapban próbáltak közelebb kerülni a hazaiak, de több labdát is eladtak, illetve a fáradság jelei is mutatkoztak, így csak a negyedet tudták hozni.

A visszavágót vasárnap 18 órakor rendezik meg Pápán.

Szájer József: - Jól kezdtünk, ám a sérülés minket bénított. A külső körülményektől nem tudtuk függetleníteni magunkat, ezért maradt el a kötelező hazai siker.