2010.02.15. 03:29

Elverte a bajnokot a körmendi kosárcsapat

A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata a második félidei remeklésének köszönhetően magabiztosan nyert a bajnok Atomerőmű ellen.

Varga Andor

A fordulás után türelmesebben és pontosabban játszottak a hazaiak, aminek meg is lett az eredménye. Nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem a sorozatban hat pontot szerző Alekszejev vezérletével fordítottak is (24. perc: 42:38). A vendégek ez-után még tartották magukat (27. perc: 48:47), de a harmadik negyed végén már nem tudták feltartóztatni a körmendieket. A vasiak továbbra is jól védekeztek, támadásban Ferencz és Booker szórta a triplákat, így a meccsen először tíz pont fölé nőtt a különbség (28. perc: 58:47), ami a folytatásban is megmaradt. Az utolsó etapot nagy paksi rohamok vezették fel, Horváth Ákos tarthatatlan volt, de ekkor már a piros-feketék is belőtték magukat: Booker, Fodor Gergely és Thomas is a hármasvonalon túlról talált be (33. perc: 69:59). Az Atom egyszer ugyan jócskán tíz ponton belülre került (36. perc: 74:67), de az ellenáll- hatatlanul játszó Körmend könnyedén visszaverte további felzárkózási kísérleteit. Az első félidő döcögős játéka után remek teljesítménnyel magabiztosan nyertek a Rába-partiak, és nem mellesleg, a tévé kamerái előtti rossz sorozatukat is megtörték: négy vereség után először győztek.

Sabáli Balázs: - Az első félidő támadójátéka rányomta bélyegét a mérkőzés alakulására, de tudtuk, min kell változtatni. A szünet után agresszívabban védekeztünk, és a külső dobásaink is bejöttek.

Horváth Imre: - A vereség ellenére dicséret jár a fiúknak, a hozzáállásuk megfelelő volt. A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, ekkor támadásban és védekezésben is ritmust vesztettünk.